Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Amatérští filmaři představili svůj film v historickém bunkru ve Studénce

  • Studénka,

Po šesté hodině večer odstartoval krátký film šermířské skupiny Adorea, který diváky perfektně naladit na zbytek večera. Snímek byl natočen již před třemi lety, a protože si na něm dali jeho tvůrci záležet, tak jeho premiéra byla až letos na podzim. Za jeho úspěchem stála nejen perfektní organizace štábu.

„Díky našemu týmu, který neuvěřitelně spolupracoval, díky panu Turečkovi, který to dal všechno dohromady, včetně choreografie a financí na samotnou akci, sehnal profesionální tým kameramanů a zvukařů a všech od techniky,“ uvedl člen skupiny Adorea Adrian Balog.

Dalšími filmy, které se večer promítali byli Muži v Šedém ostravského Divadla Beze Střechy, Illusion of Hope studentů ze Zlína a také netradiční horror Pohádky Strýčka Toma. Závěrem pak tvůrci ze Studénky představili svoji prvotinu krátkého historického filmu Já, Kinský.

„Já bych rád prezentoval, že to byla americko-česko-slovenská koprodukce, protože většina tvůrců jsou Češi, ať už ze Studénky nebo z Brna. Zahrál si v něm i malou roli kamarád ze Slovenska. Co je na tom nejzajímavější, nebo netradiční, tak to, že jsme na to sehnali člověka, který nám měl skládat hudbu a byl s Ameriky,“ sdělil kameraman a spolurežisér filmu Petr Hradský.

„Natáčení bylo super, bylo hlavně zajímavé vidět, jak to všechno dohromady funguje, kolik takový kraťas zabere času, a jak se to všechno postříhá, tak to je parádní dílo,“ uvedl člen štábu a komparzista Jakub Dupkala.

Celý film vznikal asi rok a půl, včetně vytvoření scénáře, obstarání vybavení a také hledání lokací.

„Nikdo z nás film v životě netočil, jsme odchovanci zpravodajství a ty dvě disciplíny jsou něco diametrálně odlišného. Myslím si, že snímek v rámci našich možností, jak jsme ho byli schopní natočit a zprodukovat, tak vyšel dobře,“ řekl kameraman a spolurežisér filmu Petr Hradský.

„Já jsem si zahrál zase jednou zápornou roli, protože strašně nemám rád kladný role, protože mi je těch záporných pak líto. Hrál sem našeho Markýze Chatouloup a zahrál sem si ho moc rád, protože mě ten příběh vždycky fascinoval,“ sdělil Brněnský herec Jan Kruba.

„Mimo film Já, Kinský, který byl takový hlavní program, se mi líbili Muži v šedém, já už jsem to kdysi zahlédl na internetu, a je to velmi vtipný nenáročný příběh,“ uvedl divák Adam Poštolka.

„Mi se hrozně líbil první snímek nevím, jestli byl amatérský, ale byl profesionálně natočený, a potom to povídání o karkulce bylo velmi zajímavé, ale celkem temné,“ řekl divák Alexandr Dressler.

Během přes hodinu a čtvrt dlouhého programu se stihlo promítnou pět krátkých filmů. Tvůrci ze Studénky nyní plánují další film, tentokrát z úplně jiného žánru.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků