Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dělnický dům se po letech nejspíš dočká kompletní rekonstrukce sálů, jevištní techniky a instalací

  • Studénka,

Poslední větší rekonstrukcí, která v Dělnickém domě proběhla, byla ta v roce 1974 až 1975, kdy se uskutečnila hlavní generální oprava. Před patnácti lety pak došlo k rekonstrukci pláště budovy a jejího zateplení.


„Zlepšení podmínek kultury, toho našeho stánku kultury, začalo už v předchozích letech. Všichni kvitovali to, jak se změnilo foyer, jak se změnilo schodiště a jak se vyměnily dveře, Dělnický dům tím hodně prokoukl. Dále se vyměnily stoly a židle, to jsou takové věci, které se daly podniknout bez nějakých větších příprav,“ uvedla ředitelka SAK Studénka Hana Maiwaelderová.

Větší úpravy však od té doby neproběhly a kulturní středisko tak strádá.

„Probíhá tvorba projektové dokumentace na kompletní rekonstrukci velkého sálu, přísálí, jevištních prostor, ozvučení a osvětlení. Protože dům už vykazuje značné známky opotřebení a z pohledu zejména technického je velmi zastaralý,“ řekl starosta Města Studénky Libor Slavík.

Projektová dokumentace by měla být hotová někdy v dubnu příštího roku a Město Studénka za ni zaplatí zhruba jeden milion korun.

„Následně pak budeme hledat finanční prostředky k tomu, abychom co nejrychleji naplánovali předmětnou rekonstrukci a vše podle ní udělali. Mělo by se jednat o výměnu parket, sundání obložení, které tam je, udělání nové elektroinstalace, kompletně nová jevištní technika, a i rekonstrukce zázemí pro účinkující včetně přísálí,“ řekl starosta Města Studénky Libor Slavík.

Předběžné náklady, které by Město mělo za rekonstrukci zaplatit, jsou cca 30 milionů korun.

„V momentě, kdy budeme mít hotovou projektovou dokumentaci, tak samozřejmě uvidíme náklady, které jsou s tím spojené, a pak budeme hledat finanční prostředky, abychom tu rekonstrukci udělali dřív, než by došlo k tomu nejhoršímu, že by bylo nutné to uzavřít a nebylo by možné realizovat kulturní akce,“ sdělil starosta Města Studénky Libor Slavík.

„Momentálně si mohli všichni všimnout, že ani podlahy nejsou v pořádku, protože parkety už vykazují značné opotřebení, sem tam, nám dámám, zůstane podpatek v nějaké škvíře. My se to samozřejmě snažíme opravit ať je to bezpečné, nicméně některé věci ten zub času opravdu poznamenal,“ uvedla ředitelka SAK Studénka Hana Maiwaelderová.

Budoucí rekonstrukce by mimo modernizaci měla také přispět k většímu komfortu jak návštěvníků, tak i účinkujících Dělnického domu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy