Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekordman Karel Ligocki opět trénuje na vytrvalostní závod

  • Studénka,

Tentokrát by rád pokořil svůj rekord v bruslení na 100 kilometrů. Známý bruslař Karel Ligocki se na led Studénky vrátil už po několikáté. Teď se chystá prolomit svůj dosavadní rekord na 100 kilometrů. Jak sám přiznává, příprava je náročná.

„V tuto chvíli mám 118 kilometrů natrénovaných na kanadách, na takových nejtěžších bruslích, které už nikdo nemá, ale já v nich bruslím kvůli zátěže, kvůli přípravě. Absolvuji bruslení v Těšíně, v Novém Jičíně, kde je led. Samozřejmě na veřejném bruslení. Tam se učím pohybu a technice. Potom, když mě někdo pustí na led, jedu na lehkých rychlobruslařských bruslích, to je ta příprava,“ řekl bruslař Karel Ligocki.

Na speciálních závodních bruslích rekordman jezdí už řadu let. Poprvé si je vyzkoušel v Holandsku, kde si je půjčil od kolegů.

„Tyto brusle jsou specifické, mám je už 17 let, mají za sebou už spoustu tréningů, nůž už je krátký, jsou stavěné na extrémní bruslení třeba po řece v Kanadě nebo na velkých jezerech. Jsou stavěné spíš na to jet rovně, a ne do oblouků. Je to taková brusle na vzdálenosti z města do města,“ vysvětlil rekordman Karel Ligocki.

Pan Ligocki se nepřipravuje na závod jen s touhou po dalším rekordu, rád by do své jízdy zapojil i děti, které chce touto formou motivovat ke sportu.

„Moje touha je, aby se do toho zapojily děti ze Studénky, jako pomocníci nebo vodiči, že by mohly uprostřed jezdit,“ vysvětlil bruslař Karel Ligocki.

„Chceme, aby se děti, které hrají hokej za Studénku, zapojily do tohoto projektu, aby podpořily pana Ligockého. Budou s ním na ploše, pan Ligocki nebude jezdit sám, budou ho podporovat, ukazovat mu časy. Budou se snažit o to, aby podmínky pro rekord měl co nejlepší,“ doplnil ředitel SAK Studénka Kamil Krahula.

Vracím se na tento led, protože před mnoha let jsem tady vytvořil rekord ve dvanácti hodinovém bruslení a měl jsem tady obrovské štěstí, pomohla mi Studénka,“ vysvětlil bruslař Karel Ligocki.

Termín závodu zatím s ohledem na probíhající hokejovou sezonu není jasný.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy