Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přijímačky na nečisto si vyzkoušela stovka žáků.

  • Studénka,

Smyslem celé akce je, aby si žáci ověřili svoje schopnosti a také zjistili, na co se mají u přijímaček připravit. Podmínky testů byly připravené stejně jako ty, co žáky teprve čekají. Výsledky pak slouží pouze uchazečům.

 „Pokud chtějí nastoupit na střední školu, tam jsou vlastně jednotné přijímací zkoušky. Dáváme dětem a jejich rodičům, kteří jsou mnohdy nervóznější než děti příležitost si testy vyzkoušet,“ uvedla zástupkyně ředitele Danuše Berkusová.

Zájem o zkoušky nanečisto každoročně roste. Jediným rozdílem oproti ostrým zkouškám je to, že se konají odpoledne, zatím co ty, co žáky čekají v dubnu budou v dopoledních hodinách.

„organizujeme to v rámci jednotlivých přijímacích zkoušek již pátým rokem. Kdyby nebylo těch jednotných zkoušek, tak máme tu historii tak deset patnáct let. Ta akce se pořádá pravidelně, protože je o ni velký zájem. Začínaly jsme na čtyřiceti zájemcích, dnes se pohybujeme na nějaké stovce,“ sdělil ředitel gymnázia Mikuláše Koperníka Pavel Mrva.

U testů nanečisto děti každoročně pohoří v podobných situacích.

„V matematice jsou to otevřené úlohy, kdy děti mají popsat své řešení, protože ony to umí mnohdy vyřešit, ale neví, jak k tomu došly, musí to umět i předat. V Českém jazyce mají spíš problém s tím, že je hodně textu a děti se v něm špatně orientují,“ řekla zástupkyně ředitele Danuše Berkusová.

 „Ano, připravoval. Hlásím se na střední průmyslovou školu do Ostravy, protože mě baví elektrotechnika“.

„Přihlásil jsem se tady do Bílovce a potom na Františka Hajdy a jo, učím se hodně“. sdělil uchazeč o studium

„No připravovala jsem se… Moc jsem se nepřipravovala, zkoušela jsem si nějaké testy, ale zase jich moc nebylo. Hlásím se tady na gymnázium do Bílovce“. řekla uchazečka o studium

„No musel se připravovat hlavně on a my mu musíme držet hlavně pěsti, je to hlavně o tom, aby si vyzkoušel to prostředí“.  Sdělila matka studenta

„Připravovala jsem se s ním, uvidíme, jak to dopadne“. Uvedla jedna z maminek.

Ostré přijímací testy čekají žáky v dubnu. Svoje přihlášky by však měli podávat nejpozději do prvního března letošního roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy