„Pokud chtějí nastoupit na střední školu, tam jsou vlastně jednotné přijímací zkoušky. Dáváme dětem a jejich rodičům, kteří jsou mnohdy nervóznější než děti příležitost si testy vyzkoušet,“ uvedla zástupkyně ředitele Danuše Berkusová.
Zájem o zkoušky nanečisto každoročně roste. Jediným rozdílem oproti ostrým zkouškám je to, že se konají odpoledne, zatím co ty, co žáky čekají v dubnu budou v dopoledních hodinách.
„organizujeme to v rámci jednotlivých přijímacích zkoušek již pátým rokem. Kdyby nebylo těch jednotných zkoušek, tak máme tu historii tak deset patnáct let. Ta akce se pořádá pravidelně, protože je o ni velký zájem. Začínaly jsme na čtyřiceti zájemcích, dnes se pohybujeme na nějaké stovce,“ sdělil ředitel gymnázia Mikuláše Koperníka Pavel Mrva.
U testů nanečisto děti každoročně pohoří v podobných situacích.
„V matematice jsou to otevřené úlohy, kdy děti mají popsat své řešení, protože ony to umí mnohdy vyřešit, ale neví, jak k tomu došly, musí to umět i předat. V Českém jazyce mají spíš problém s tím, že je hodně textu a děti se v něm špatně orientují,“ řekla zástupkyně ředitele Danuše Berkusová.
„Ano, připravoval. Hlásím se na střední průmyslovou školu do Ostravy, protože mě baví elektrotechnika“.
„Přihlásil jsem se tady do Bílovce a potom na Františka Hajdy a jo, učím se hodně“. sdělil uchazeč o studium
„No připravovala jsem se… Moc jsem se nepřipravovala, zkoušela jsem si nějaké testy, ale zase jich moc nebylo. Hlásím se tady na gymnázium do Bílovce“. řekla uchazečka o studium
„No musel se připravovat hlavně on a my mu musíme držet hlavně pěsti, je to hlavně o tom, aby si vyzkoušel to prostředí“. Sdělila matka studenta
„Připravovala jsem se s ním, uvidíme, jak to dopadne“. Uvedla jedna z maminek.
Ostré přijímací testy čekají žáky v dubnu. Svoje přihlášky by však měli podávat nejpozději do prvního března letošního roku.