Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníci přednášky zjistili, jak zkrotit svoje děti.

  • Studénka,

Samotná prezentace začínala poslední lednové pondělí v 16 hodin. Tentokrát mimo prostory Rodinného centra.

„Přednášku dětského vzdoru jsme se rozhodli uspořádat v knihovně na sídlišti, protože v Rodinném centru nemáme takové zázemí jako tady v knihovně. Knihovna dlouhodobě pořádá přednášky na různá témata a myslím si, že sem patří i tato dětská témata,“ sdělila vedoucí Rodinného centra Lucie Zajícová.

O dětském vzdoru, spojeném s obdobím dospívání přijela povyprávět lektorka Kamila Balcarová, které se tomuto tématu věnuje již přes deset let. Její metodou výchovy je takzvaná škola Montessori.

„Zabývám se vědomým rodičovstvím, takže ten můj pohled na dítě a na dospělého je možná trošku jiný, než na něj běžná společnost pohlíží. Snažím se vidět dospělého jako někoho, kdo v tom procesu a interakci s dítětem vyvíjí a zdokonaluje sám sebe,“ Uvedla lektorka Montessori Kamila Balcarová.

Co se týče samotného tématu dětského vzdoru, tak podle lektorky je nejhorší, když se rodič začne vztekat také.

„Nejlepší, co můžeme udělat je snažit se oddělit tu emoci dítěte od svojí emoce. Snažit se co nejvíce to jde dostat se do nadhledu. To znamená pozorovat to dítě a cítit k němu v tu chvíli lásku a soucit, a ne vztek a nenávist. Dítě to potřebuje přijmout, aby mohlo tu svoji emoci změnit,“ řekla lektorka Kamila Balcarová.

„Momentálně ještě neřešíme vztek dítěte, ale vzhledem k tomu že se k tomu věku blížíme, tak jsem dorazila na tuto přednášku, abych byla vzdělaná a abych věděla jak na to. To byl ten důvod, proč jsem dorazila. Paní lektorka je příjemná a jsem zvědavá na další pokračování“.

„Tak vzhledem k tomu, že mám doma dvě děti, které jsou ve věku od roku výše, tak si myslím, že se mi tyhle informace budou časem hodit“.

„Líbí se mi moc a jsem tady z důvodu toho, že mám doma dvouletého vztekajícího se syna“.

Přednáška trvala bezmála tři hodiny a zúčastnilo se jí kolem třicítky rodičů, kteří nakonec odcházeli plni nových zkušeností.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy