Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Náborová akce Týden hokeje přivedla na led téměř 40 dětí.

  • Studénka,

Děti ve věku čtyř až osmi let zaplnily ledovou plochu. Po úvodním slovu šéftrenéra mládeže pro ně byl připraven zábavný bruslařský program. Nejmenší se s pomocí chodítek snažily o prví krůčky, na zkušenější čekaly překážky a střelba na branku.

„Podle posledního sčítání lid, jak jsem to nazval, se přihlásilo 36 dětí, z toho máme ještě další přihlášky od dětí, které už pravidelně chodí, takže počítáme, že v téhle vlně budeme mít kolem 50 přihlášených dětí,“ vysvětlil šéftrenér mládeže Mojmír Kotas.

Projekt Pojď hrát hokej se snaží nejen motivovat děti ke sportu, ale i pomoci rodičům. Ti, kteří své dítě zaregistrují do Českého svazu ledního hokeje, obdrží hodnotný poukaz na nákup hokejové výzbroje.

„Akce Týden hokeje probíhá dvakrát do roka, je to celorepubliková, celotýdenní akce s podporou Českého hokeje. My jsme si vybrali termín v sobotu, doufali jsme že děti a rodiče budou mít dost času a rádi za námi přijdou, aby si užili dopoledne s námi, bez ohledu na to, jestli budou v přípravce pokračovat nebo ne. Získali také od Českého hokeje dres,“ uvedl šéftrenér mládeže Mojmír Kotas.

Podle rodičů je zájem o hokej už v útlém věku znát. Některé děti k tomuto sportu vede rodinná tradice, jiné nadšení, ale také touha vyzkoušet něco jiného.

„Máme tříletého chlapečka a už tři měsíce bruslí, začínal s chodítkem a už bruslí sám asi dva týdny, perfektní. Manžel je hokejista, vedl ho hned a malého to chytlo. Asi bude po něm“.

„U nás hraje hokej bratr. Syn hraje fotbal, tak jsme si říkali, že zkusíme ještě i hokej. Akce je to pěkná, nečekal jsem, že bude tolik lidí, ale mají to pěkně udělané“.

„Mám tady dítě, je tady první rok a myslím si, že tahle akce je super, přišlo strašně hodně dětí a trenéři vymysleli krásné soutěže pro děti a krásný program“.

Za poslední roky dětí i předškolního věku přibývá. Ty, které dochází na tréningy, jsou rozděleny do věkových kategorií. Podle trenérů je s malými dětmi radost pracovat.

„Děti jsou strašně vděčné, je doopravdy vidět a hned poznáte, jestli je cvičení baví, ony to dají okamžitě znát, jsou takové bezprostřední a strašně upřímné. Nachystáme pomůcky, nějaké kuželky, pneumatiky, balóny. Děti se vyloženě učí bruslit, zvedají různé předměty, chytají puky, jezdí kolem kuželů,“ uvedl trenér dětí Vlastimil Kučera.

Akce Pojď hrát hokej se ve Studénce v této sezoně konala už podruhé. Na podzim proběhla kvůli rekonstrukci ledové plochy „na suchu, i tak přilákala přes 40 dětí, které nyní pravidelně dochází do hokejové přípravky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy