Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníci ve Studénce rozdávají roušky zdarma

  • Studénka,

Pokud by někdo potřeboval nebo chtěl darovat roušku, tak může buď u Butovické návsi pod kostelem, na budově Penny marketu nebo v parku TGM, kde je jak rouškovník, tak i informační skříň.

„Od počátku minulého týdne jsme spolupracovali s dobrovolnicemi, konkrétně s paní Mrózkovou a jejím týmem, který šije roušky dobrovolně a poskytuje je zdarma všem potřebným, kteří roušky nemají, tak jsme hledali možnosti, jak najít místa někde na území města,“ uvedl starosta Studénky Libor Slavík.

O nový rouškovník ve městě se postaral Michal Mičulka. Řada dobrovolníků pak ze své vlastní iniciativy a zadarmo šije roušky, které jsou nyní i díky městu k dostání na několika místech ve Studénce.

„Pomáhá, kdo může, před chvilkou tu paní od skautů věšela roušky. Takže vlastně tu může roušku pověsit každý kdo doma šije a každý si vezme podle potřeby. Má to úspěch, byl jsem tu včera a pověsil sem tu několik pytlíku s jednorázovými latexovými rukavicemi. Věšíme pořád. Spíš nestíháme doplňovat,“ řekl člen dobrovolnické skupiny Civilní ochrany Michal Mičulka.

Zájemci, kteří si roušky vyzvednout pak mají možnost také přispět nemocnému Oliverovi, který trpí nemocí SMA a který shání peníze na nákladný lék.

„Hlavní myšlenka, celého našeho projektu je, že šijeme pro Olivera, každá rouška pomáhá dvakrát, poprvé pomůže, když ji naše dobrovolnice darují potřebným. Poté, kdo chce pomáhat dál může poslat peníze Oliverovi, nebo poslat dárcovskou SMS,“ sdělila dobrovolnice Pavla Mrózková.

I přes to, že jsou roušky zabaleny do igelitových pytlíků, tak by je měli lidé doma převařit v horké vodě.

Nahlásit chybu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail