Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníci ve Studénce rozdávají roušky zdarma

  • Studénka,

Pokud by někdo potřeboval nebo chtěl darovat roušku, tak může buď u Butovické návsi pod kostelem, na budově Penny marketu nebo v parku TGM, kde je jak rouškovník, tak i informační skříň.

„Od počátku minulého týdne jsme spolupracovali s dobrovolnicemi, konkrétně s paní Mrózkovou a jejím týmem, který šije roušky dobrovolně a poskytuje je zdarma všem potřebným, kteří roušky nemají, tak jsme hledali možnosti, jak najít místa někde na území města,“ uvedl starosta Studénky Libor Slavík.

O nový rouškovník ve městě se postaral Michal Mičulka. Řada dobrovolníků pak ze své vlastní iniciativy a zadarmo šije roušky, které jsou nyní i díky městu k dostání na několika místech ve Studénce.

„Pomáhá, kdo může, před chvilkou tu paní od skautů věšela roušky. Takže vlastně tu může roušku pověsit každý kdo doma šije a každý si vezme podle potřeby. Má to úspěch, byl jsem tu včera a pověsil sem tu několik pytlíku s jednorázovými latexovými rukavicemi. Věšíme pořád. Spíš nestíháme doplňovat,“ řekl člen dobrovolnické skupiny Civilní ochrany Michal Mičulka.

Zájemci, kteří si roušky vyzvednout pak mají možnost také přispět nemocnému Oliverovi, který trpí nemocí SMA a který shání peníze na nákladný lék.

„Hlavní myšlenka, celého našeho projektu je, že šijeme pro Olivera, každá rouška pomáhá dvakrát, poprvé pomůže, když ji naše dobrovolnice darují potřebným. Poté, kdo chce pomáhat dál může poslat peníze Oliverovi, nebo poslat dárcovskou SMS,“ sdělila dobrovolnice Pavla Mrózková.

I přes to, že jsou roušky zabaleny do igelitových pytlíků, tak by je měli lidé doma převařit v horké vodě.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků