Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V důsledku nouzového stavu se hromadí odpad

  • Studénka,

Vzhledem k trvajícímu nouzovému stavu je hodně lidí doma a začalo uklízet a také využívat služeb internetových obchodů. Díky tomu se v ulicích začalo hromadit množství nejen obalového materiálu.

„Tady bych chtěl poprosit občany, pokud opravdu využívají těchto služeb, a přijdou ke kontejneru třeba na papír, který je plný, aby se podívali, jestli není někde jiný prázdnější. Aby sešlapávali krabice ať se opravdu šetří místem pro všechny z nás, kteří ty kontejnery využívají,“ uvedl vedoucí odboru MHÚM Milan Kyjovský.

Nejlepší by bylo, kdyby lidé nechali jarní úklid na později, kdy se otevřou sběrné domy. Nyní vznikají takzvané dva druhy odpadů.

 „jeden odpad je kontaminovaný, od člověka, který je v karanténě nebo je zasažený virem. Pro zasaženého člověka je důležitá informace že nemusí třídit opad. Veškerý odpad dávat do jednoho pytle, nebo do dvou, aby nedošlo k protržení. Do 24 hodin je nutní pytel zavázat a na povrchu ošetřit nějakou dezinfekcí,“ uvedl vedoucí odboru MHÚM Milan Kyjovský

Vyšší množství odpadků ve městě zaznamenaly také svozové společnosti. Naopak ubylo odpadu, který produkují firmy, protože jsou momentálně některé zavřené.

 „Tím že je toho odpadu více tak se může stát, že je ta nádoba přeplněna rychleji, tak bych chtěla vyzvat občany, aby hlavně v této době nevyhazovali odpad mimo nádoby na zem, protože právě v té době zvýšených hygienických opatření je právě tohle zdroj potencionálního nebezpečí,“ uvedla tisková mluvčí OZO Ostrava Vladimíra Karasová.

Pracovníci jsou vybaveni rukavicemi jako vždy, navíc jim přibyli jen roušky a desinfekce, kterou si mohou umývat ruce během práce.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

Zítra
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků