Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U požáru ve Studénce zasahovalo 8 jednotek hasičů

  • Studénka,

Hasiči několik hodin zápasili s požárem rodinného domu, ke kterému náleží autoservis

Několik jednotek z Moravskoslezského kraje, včetně profesionálních záchranářů z Ostravského letiště, vyjelo ve středu odpoledne k rozsáhlému požáru střechy rodinného domu, jehož součástí je autoservis.

„Na místo vyjelo celkem 8 jednotek, z toho 3 profesionální a 5 dobrovolných. Vyšetřovatel odhadl výši škody na 2 miliony korun. Příčina vzniku je v současné době v šetření. Zasaženy byly především obytné části objektu, do prostoru autoservisu se plameny nerozšířily,“ vysvětlil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Požár se neobešel bez zranění. Naštěstí jen lehce se zranili dva z hasičů, kteří byli ihned ošetřeni. Jejich kolegové mezitím zasaženou střechu částečně rozebrali.

„Při průzkumu uvnitř objektu v silně zakouřeném prostředí byli lehce zraněni dva příslušníci hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, utrpěli pohmožděniny. O oba se na místě postarali přivolaní zdravotníci. Zasahující jednotky musely rozebrat většinu požárem zasažené střechy, aby se dostaly na všechna skrytá ohniska a vyloučily další možné šíření,“ doplil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Uhasit celý objekt se hasičům podařilo okolo 19 hodiny, přičemž jim celou dobu pomáhaly termokamery a několik vodních děl. Do půlnoci požářiště střežila jednotka dobrovolných hasičů ze Studénky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy