Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

U požáru ve Studénce zasahovalo 8 jednotek hasičů

  • Studénka,

Hasiči několik hodin zápasili s požárem rodinného domu, ke kterému náleží autoservis

Několik jednotek z Moravskoslezského kraje, včetně profesionálních záchranářů z Ostravského letiště, vyjelo ve středu odpoledne k rozsáhlému požáru střechy rodinného domu, jehož součástí je autoservis.

„Na místo vyjelo celkem 8 jednotek, z toho 3 profesionální a 5 dobrovolných. Vyšetřovatel odhadl výši škody na 2 miliony korun. Příčina vzniku je v současné době v šetření. Zasaženy byly především obytné části objektu, do prostoru autoservisu se plameny nerozšířily,“ vysvětlil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Požár se neobešel bez zranění. Naštěstí jen lehce se zranili dva z hasičů, kteří byli ihned ošetřeni. Jejich kolegové mezitím zasaženou střechu částečně rozebrali.

„Při průzkumu uvnitř objektu v silně zakouřeném prostředí byli lehce zraněni dva příslušníci hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, utrpěli pohmožděniny. O oba se na místě postarali přivolaní zdravotníci. Zasahující jednotky musely rozebrat většinu požárem zasažené střechy, aby se dostaly na všechna skrytá ohniska a vyloučily další možné šíření,“ doplil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Uhasit celý objekt se hasičům podařilo okolo 19 hodiny, přičemž jim celou dobu pomáhaly termokamery a několik vodních děl. Do půlnoci požářiště střežila jednotka dobrovolných hasičů ze Studénky.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků