Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díky posunutému zákazu hazardu vzniknou ve Studénce nové bytové jednotky

  • Studénka,

Konec hazardu, který měl ve městě platit již od konce tohoto roku se po dubnovém zasedání města nakonec posune na dobu tří let.

„O obecné vyhlášce regulace hazardu usilujeme už od počátku, s tím, že byla i v našem volebním programu, rádi bychom město Studénka posunuli na vyšší úroveň a rádi bychom hazard vymýtili,“ sdělil starosta města Studénky Libor Slavík.

Po nabídce investora, který chce ve městě zrekonstruovat a rozšířit budovu Vagonáře o nové bytové jednotky se zastupitelé rozhodli úplný zákaz hazardu posunout.

 „Nový vlastník budovy nás oslovil s tím, že by chtěl prodloužit tu lhůtu, aby ten úplný zákaz nebyl od příštího roku, ale až po dalším tříletém období, takže nám předložil nějakou studii a vizualizaci plánované nástavby a rekonstrukci této budovy,“ sdělil starosta města Studénky Libor Slavík.

„Zatím vím, že by to měly být další tři patra nahoru. Představuji si, že by tam měly být byty, řádově asi dvacet až třicet bytů. Ty prvotní předpoklady počítají s rozpočtem okolo čtyřiceti milionů korun,“ sdělil zástupce investora Marcel Kotásek.

I přes to, že řada zástupců města byla na minulém zasedání zastupitelstva města proti, nakonec návrh přijala.

„Řada z nás, kteří se k tomu záměru stavěli původně skepticky, tak poté, co jsme se seznámili s dalšími okolnostmi a ten příslib byl garantován smlouvou s městem, tak se to dnes jednohlasně odhlasovalo,“ řekla zastupitelka města Studénky Šárka Hermanová.

„Není to úplně šťastné řešení, měla jsem s tou otázkou docela velký problém, ale co mě přesvědčilo, tak je těch sedm milionů, které z hazardu jako město máme,“ uvedla zastupitelka města Marcela Škarupová.

Investor, který chce ve městě zrekonstruovat budovu Vagonáře se zavázal také tím, že po dobu tří let každý rok daruje spolkům, které ve městě působí, celkem tři sta tisíc korun.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků