Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénečtí hasiči pomáhali s distribucí roušek a dezinfekce

  • Studénka,

Jednotka sboru dobrovolných hasičů pomáhala v úterý a ve středu s předáváním ochranných prostředků proti viru Covid-19. Ty pro své občany zdarma zajistilo město Studénka.

„My sami jako město jsme oslovili ORP s tím, že bychom rádi získali určitý počet roušek. Naše představa byla výrazně vyšší, než jsme nakonec obdrželi, nicméně stačí to k tomu, abychom mohli podpořit jak podnikatele a lékaře, což už se stalo v první várce, tak nyní samozřejmě také občany,“ vysvětil starosta města Libor Slavík.

„Hasiči si dnes převzali roušky a dezinfekci, odvezli si je na své hasičské zbrojnice, kde je budou následně vydávat. Tyto prostředky budou rozdávat dobrovolní hasiči na svých stanicích. S tím, že do Nové Horky pojede jedno hasičské vozidlo až ve čtvrtek, které tam doveze jak dezinfekci, tak i roušky,“ doplnil Velitel JSDH Petr Sič.

Na třech výdejních místech si mohli zástupci každé rodiny vyzvednout 5 kusů jednorázových roušek a půl litru dezinfekce.

„Jedno je tady v Butovicích, jedno je na OZU na Sídlišti a další je na hasičské zbrojnici na Družstevní. Dnes jsme obsloužili asi 70 lidí a počítáme, že ještě jednou tolik dorazí do sedmé hodiny,“ vysvětlil Velitel družstva JSDH Tomáš Šnejdrla.

„Jsem ráda využiji jí,“. „Je to dobrá akce pro lidi, si myslím, že dávají něco lidem, že nemusejí shánět, mají to pod rukou. Myslím, že udělali dobře“, řekli občané Studénky.

Jen za první den si ochranné prostředky vyzvedlo přes 600 rodin. Pokud si nemůžete sami pomůcky vyzvednout, můžete kontaktovat pracovníky Městského úřadu a domluvit si individuální donášku. Pro televizi Polar Tereza Rusková.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy