Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Studénce dochází do škol 69 deváťáků

  • Studénka,

Základní školy ve městě zpřístupnily své učebny žákům devátých ročníků. Ti se teď věnují hlavně češtině a matematice, ovšem ve zkráceném režimu. Základní škola Františka Kardinála Tomáška otevřela dvě skupiny. S dodržováním hygienických pravidel žáci problém nemají.

„Zatím máme zkušenost s deváťáky, kteří jsou schopni ta nařízení dodržovat. Uvidíme, co to udělá z prvostupňovými žáky a jak to bude fungovat v červnu, když bude vedro,“ sdělil ředitel ZŠ Františka Kardinála Tomáška Milan Stiller.

Žáci byli dva měsíce doma, a i když se stále věnovali škole, tak je podle pedagogů tato výluka na nich znát.

„Určitě poznat to je, protože po prvních dvou hodinách byli unaveni a je vidět, že to tempo opadlo. Potřebují znovu nastartovat ten svůj pravidelný režim,“ uvedla ředitelka Základní školy Sjednocení Studénka Jana Mantheová.

Přítomnost žáků ve školách je čistě dobrovolná, a tak se ne všichni účastní. Většina z nich se ale během domácího pobytu i tak připravovala.

„Žáci, kteří tady jsou, mají abnormální zájem, aby se dostali na střední školu, na kterou chtějí, takže plnili své úkoly a pracovali svědomitě,“ sdělila ředitelka ZŠ Butovická Aranka Horváthová.

Celkově ve Studénce od jedenáctého května usedlo do školních lavic 69 deváťáků po čtyřech skupinách.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy