Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníci Vagonářského muzea mohou nově platit kartou

  • Studénka,

I město Studénka začíná po rozvolňování opatřeních kvůli epidemii ožívat. Zahrádky ve městě se od pondělka zaplnily lidmi a nově jsou otevřena také některá městská střediska.

„Jsem rád, že se nám situace pomalu začíná vracet k normálu, a že můžeme otevřít střediska, která jsme museli kvůli koronavirové krizi uzavřít. Od úterka máme otevřeno muzeum, kde návštěvníci mohou navštívit otevřené expozice a máme také otevřenou zahrádku u zimního stadionu, kde se návštěvníci mohou usadit u stolů, které mají předepsané dva metry,“ řekl ředitel SAK Studénka Kamil Krahula.

„Fungujeme zatím v tom režimu, že si návštěvníci minigolfu chodí pro občerstvení do okýnka,“ uvedla vedoucí rekreačně-sportovního areálu Jana Dreslerová.

Pro návštěvníky Vagonářského muzea je nově připraven platební bezhotovostní systém.

„Mnozí návštěvníci se ptali, kdy budou mít možnost nového bezhotovostního způsobu platby, nabíhá to delší dobu, ale věříme, že všechno brzy vychytáme,“ podělil se vedoucí Vagonářského muzea Bronislav Novosad.

Návštěvní doba muzea je pak v obvyklých hodinách tak, jako za normálního provozu. I přes to, že se vládou daná opatření uvolňují, tak se do muzea návštěvníci zatím nehrnou. Změnu nepřinesl ani víkend, kdy za oba dny přišlo kolem čtyřiceti návštěvníků.

„My jsme vlastně poprvé na výletě od uzavření a jsme rádi, že jsme se mohli někam podívat, tady se nám moc líbí, ještě jsme tu nikdy nebyli,“ uvedla návštěvnice muzea.

Díky uvolněným opatřením si zájemci ve městě mohou užít také solárium, které od minulého týdne začalo opět fungovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy