Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na bikrosové dráze zahájila přípravy i vicemistryně světa a EU

  • Studénka,

Během zimních měsíců si členové BMX udržovali svou fyzickou kondici především posilováním a tréningem v domácích podmínkách.

„Na dráze si dělal tréningy každý sám, třeba my jsme trénovali v garáži, anebo na svém vlastním pozemku, takže jsme mohli i doma trénovat. Jinak si myslím, že každý z jezdců, sportovců, trénoval doma individuálně,“ vysvětlil trenér BMX Radek Košárek.

Na dráhu vyjeli Studénečtí skokané až na začátku května, od kdy se už mohou potkávat ve větších skupinách. Tréning na kopcovitém terénu však zahájili pozvolna.

„Já jsem trénovala doma, jezdili jsme na některé dráhy tady v okolí a doma mám dráhu, takže i tam jsem trávila hodně času. Mám doma i posilovnu, i tam jsem trénovala,“ doplnila vicemistryně v BMX Sabina Košárková.

„Já jsem trénoval v garážích, trénoval jsem dřepy, jezdil jsem na kole sprinty, také na válcích a takhle pořád dokola“, uvedl jezdec Adam Peterek.

Oddíl má nyní 17 členů a stále se rozrůstá. Snahou klubu proto je, uspořádat nábor dětí v co nejbližším termínu.

„Nábor jsme chtěli udělat hned z jara, ale sezona pro cyklisty dá se říct nezačala, koronavirus ukončil sezonu pro všechny cyklisty, takže ho asi uděláme začátkem školního roku. Bude to, myslím si, nejlepší, hodně dětí a rodičů budou zatím mít pořád ještě strach,“ uvedl trenér BMX Radek Košárek.

I přes zrušení veškerých závodů a soutěží, se všichni členové těšili, jak své umění na dráze zdokonalí. Stále doufají, že o medaile budou moci bojovat co nejdřív.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy