Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítání jara na Jarošově statku proběhlo ve speciálním režimu

  • Studénka,

Po dvouměsíční pauze ožil Jarošův statek ve Studénce první akcí s názvem Vítání jara. Té se mohli návštěvníci zúčastnit jen díky rezervaci, kterou museli předem provést, aby se dodržela návštěvnost do sta osob.

„Mohou navštívit ohradu s jehňaty, která mohou nakrmit. Můžou si také pohladit králíky, využít tvořivých dílen nebo navštívit questingovou trasu,“ sdělila ředitelka Jarošova statku Sabina Poukarová.

Mimo nejrůznější aktivity, které si zde rodiny s dětmi mohly vyzkoušet, mohly se také svést na ponících. Děti se tak mohly projet ve speciálním režimu, který zabraňoval shlukování lidí.

„Lidé si mohou koupit lístky na vožení, ty jsou napočítané a rozdělené podle času, vždy po čtvrt hodině. Aby lidé věděli, kdy mají přijít tak, aby nečekali hodinovou frontu. Zájem je veliký, lidi si kupují i tři jízdy na jednou,“ uvedla pořadatelka akce Aneta Poukarová.

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu se akce musela posunout a upravit. Návštěvníci se tak do areálu Jarošova statku mohli dostat od 14 do 17 hodin.

„Návštěvníci, kteří nejsou registrováni na akci, se vzhledem k naplněné kapacitě nemohou do areálu dostat. Ale aby nepřišli o každodenní vožení na ponících, tak jsme ho přesunuli mimo areál na travnatý výběh na Panské ulici,“ řekla ředitelka Jarošova Statku Sabina Poukarová.

„Líbí se nám tu, je to super, a i dětem se to líbí,“ řekla návštěvnice akce

„Chodíme tu hrozně rádi, protože tu bydlíme kousek. Vždycky když je nějaká příležitost tak přijdeme. Teď když víme, jaká je tu situace, tak je rádi podpoříme,“ uvedla návštěvnice akce.

„Nám se tu moc líbí, pravidelně sem jezdíme na poníky. Když jsme se dozvěděli, že se sem opět může po karanténě, tak jsme hned vyrazili. Takhle chodíme i do lesa, ale teď konečně můžeme mezi lidi,“ podělila se návštěvnice akce.

Kapacita sta lidé byla vyčerpána, a tak se akce zúčastnilo 90 návštěvníků a 10 organizátorů. Příští akce na Jarošově statku si zájemci mohou užít 23 a 30 května, kdy se plánuje Májový program a Den děti.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy