Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénečtí hasiči získali další ochranné vybavení

  • Studénka,

Speciální vybavení k dýchacím přístrojům získala místní Jednotka sboru dobrovolných hasičů. S pomocí redukcí a filtrů budou naši hasiči chráněni proti virům.

„V minulých dnech jsme obdrželi od Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje redukce k maskám, na které se budou montovat speciální filtry proti zachycování virů. Filtry přišly o dva dny později než redukce, takže dnes už máme jak redukce, takže máme filtry ke každému dýchacímu přístroji a k tomu pět filtrů,“ uvedl velitel JSDH Studénka Petr Sič.

Toto speciální vybavení hasiči použijí v případě zásahu u osoby s podezřením na virové onemocnění. O tom, že je použijí, však musí podat hlášení.

„Naši hasiči je mohou použít jen v případě, že jim to povolí operační středisko. To znamená, že hasiči musí zavolat na operační středisko a říct jim, že májí hlášen zásah, kde je podezření na koronavir,“ doplnil velitel JSDH Studénka Petr Sič.

S pomocí majitele Studéneckého autoservisu a jeho speciálního přístroje na tvorbu ozonu mají hasiči vydezinfikovány zásahová vozidla. Proces dezinfekce trval několik minut a zlikvidoval všechny škodlivé viry.

„Společnost DV Car nám pomohla s dezinfekcí našich zásahových vozidel pomocí ozonu, který zabil veškeré viry, které se mohly nacházet v našich vozidlech, za což děkujeme,“ vysvětlil velitel jednotky JSDH Studénka Tomáš Šnejdrla.

Ozon je přírodní čistič a je využíván hned v několika oblastech, včetně lékařství a potravinářství. Nejčastěji se používá jako dezinfekční prostředek.

„My ozon využíváme hlavně na dezinfekci interiéru, abychom se zbavili všech virů a bakterií. Ozon se tvoří celkem jednoduše, je na to generátor ozonu, který pracuje na vysokonapěťovém výboji, ten probíhá na dvou destičkách. Do generátoru se přivádí vzduch ventilátorem. V přístroji nastane výboj, který štěpí molekuly kyslíku a vzniká tak ozon“ vysvětlil majitel přístroje David Viliš.

K příštím zásahům tak naši hasiči vyjedou chráněni mnohem více
ROMOTOP spol. s r. o. Odry, Tošovice
Odry
od 25 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

NN Životní pojišťovna N. V., pobočka pro Českou republiku, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků