Milan Stiller, ředitel ZŠ FKT: „4. ledna se nám do školy vrátili žáci prvního a druhého ročníku, prozatím nevidíme výraznou absenci těchto žáků. Jsme rádi, že alespoň tyto dva ročníky se mohly do školy vrátit, uvidíme, kdy se nám vrátí zbytek prvního stupně a hlavně deváťáci, kteří se chystají k přijímacím zkouškám na střední školy.“
Schopnost dětí učit se formou distanční výuky se oproti jaru výrazně zlepšila. I když ji někteří žáci zanedbávají a své práce neodesílají, jiní ji berou jako skvělou formu k rozšíření práce s počítačem a internetovými online programy.
Milan Stiller, ředitel ZŠ FKT: „V rámci distanční výuky se u dětí podařilo rozvíjet digitální gramotnost, jak u těch mladších, tak i u starších dětí. Se zapojením je to individuální. Byť děti mají možnost se připojit z domu, tak aktivita u některých byla hodně špatná, pracovní morálka byla slabá. Nicméně jsou i žáci, kteří plní bezvadně veškeré úkoly a odevzdávají je včas.“
Vzhledem k blížícímu se pololetnímu vysvědčení a k distanční formě výuky, která byla v letošním roce opětovně několikrát zavedena, bude upraveno i hodnocení žáků. Zohledněna bude především aktivita dětí.
Milan Stiller, ředitel ZŠ FKT: „V prvním lednovém týdnu nám přišel manuál, doporučení, z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ke způsobu hodnocení. V naší škole se vůbec nic nemění. Budeme klasicky hodnotit výstupy dle našeho školního vzdělávacího programu v jednotlivých předmětech. Máme doporučení ministerstva, abychom přihlédli k distanční výuce, k tomu, jaké měli podmínky, jakým způsobem se děti při této výuce rozvíjely, jak se zapojovaly a byly aktivní.“
Učitelé nyní zvažují a vytvářejí výukový plán pro dobu, kdy se všechny děti vrátí do lavic. Ne všichni žáci se aktivně účastnili a zapojovali do výuky online. Skloubit vědomosti a gramotnost žáků nebude po jejich návratu jednoduché.