Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Druhá etapa výměny oken byla zahájena

  • Studénka,

Na podzim loňského roku byla zahájena výměna oken budovy střední školy v našem městě. Ta nyní pokračuje a nových oken se rovněž dočkají všechny ostatní instituce sídlící v této budově.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM: „V letošním prvním lednovém týdnu jsme zahájili druhou etapu výměny oken a dveří na budově, kde sídlí Střední ekonomicko-podnikatelská škola, taky zde sídlí knihovna a ZUŠ. Běží už druhá etapa, ta začala 6. ledna. Předpokládané ukončení této akce je zhruba koncem března.“

Rekonstrukce zahrnuje výměnu všech oken a dveří. V první etapě jich bylo vyměněno bezmála padesát. Oproti loňskému roku jich nyní bude vyměněno mnohonásobně více.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM: „Celkově dojde k výměně 174 okenních výplní a deseti dveří. S tím, že během první etapy, která skončila v minulém roce, bylo vyměněno 48 oken a dvoje dveře."

Menší komplikaci tvoří panely spojující jednotlivé rámy původních oken. S jejich demolicí bylo předem počítáno a nedojte tak k žádnému posunu nebo úpravě termínu dokončení.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM: „Když se dobře podíváte, tak jedna z těch dalších věcí, ne komplikací, ale věcí navíc, jsou modré panely, které je potřeba vybourat a znova je dozdít. Je to věc, která je navíc, krom klasické výměny oken.“

K rychlému posunu práce dopomáhá i fakt, že studenti školu kvůli stále probíhající distanční výuce nenavštěvují. Stavebníci tak mohou pokračovat rychleji. Jedinou brzdou může být pouze dlouhá doba výroby samotných oken.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM: „Máme to rozděleno do čtyřech bloků, ucelených celků. Pokračovat budeme v rámci harmonogramu. Postupně budeme okna obměňovat. Vzhledem k tomu, že je teď přerušena výuka, ale to jsme samozřejmě nevěděli, ale s firmou spolupracujeme a v případě, že by byl jiný, lepší prostor, aby nebyla případně dotčena výuka, tak se nám firma snaží vyjít vstříc. S tím, že výroba oken má nějaký harmonogram a časovou dobu, je to řekněme časově náročnější, nicméně všechno se dá řešit.“

Celá akce vyjde na zhruba 3,5 milionů korun včetně DPH. V loňském roce při první etapě byl proinvestován milion korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy