Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči během cvičení využili místní biotop

  • Studénka,

V sobotu si místní dobrovolní hasiči prošli dalším cvičením. Tentokrát zaměřeným na záchranu osob nebo zvířat ze zamrzlé vodní hladiny. K tomu využili místní koupaliště, které bylo pro nácvik dobrou volbou.

Petr Sič, velitel JSDH Studénka: Tuto sobotu proběhlo odborná příprava členů dobrovolných hasičů města Studénky, která byla zaměřena na záchranu osob a zvířat ze zamrzlých ploch. To znamená, pokud se někdo propadne pod led, hasiči přijedou a snaží se ho zachránit.


Petr Pupák, velitel družstva JSDH Studénka: "Jednotka využila mrazivého počasí z posledních dnů k výcviku záchrany osob ze zamrzlé vodní hladiny a to na místním koupališti. Hasiči si procvičili jak sebezáchranu, tak záchranu po proboření se do ledu."


Cvičení hasiči absolvují několikrát ročně a to s různým zaměřením. Procházet jimi musí každý z dobrovolných hasičů několik hodin ročně.


Petr Pupák, velitel družstva JSDH Studénka: "Cvičení probíhá většinou jednou ročně a dělají ho všechny jednotky, které jsou předurčeny pro zásahy pro zásahy na vodních hladinách a mají prostředky k tomu určené. Využívají mrazivých dnů."
Petr Sič, velitel JSDH Studénka: Toto cvičení se opakuje jednou ročně v zimních měsících, je to v rámci odborné přípravy jednotky, kterou musí absolvovat každý člen jednotky a to v rozsahu 40 hodin."


Sobotní cvičení bylo rozděleno do dvou částí. Nejprve proběhla ta teoretická. Poté se hasiči přesunuli na koupaliště a ve speciálních oblecích zkoušeli vyprošťování několika způsoby.


Petr Sič, velitel JSDH Studénka" Nejdříve proběhla teorie na hasičské stanici a pak proběhl praktický výcvik.
Petr Pupák, velitel družstva JSDH Studénka: Zkoušeli jsme si metody pomocí házecího pytlíku, lana, sebezáchranu, s pomocí zachránce a vytáhnutí osoby pomocí nastavovacího žebříku."


Jednotka studéneckých hasičů je připravena a vybavena i k těmto zásahům. Mimo jiné se specializuje na havárie vozidel a také na práci s chemickými haváriemi.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy