Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči ve Studénce poprvé použili dekontaminační generátor, přístroj dostali od Moravskoslezského kraje

  • Studénka,

Město Studénka v lednu získalo dekontaminační generátor na výrobu tepelných aerosolů. Přístroj, který slouží k dezinfekci prostor poprvé využili hasiči na základní škole Butovická, a to na žádost ředitelky kvůli výskytu nákazy koronaviru ve škole.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: „V dnešní době, kdy je spousta lidí pozitivních na covid-19 jsem se rozhodla že nechám vydesinfikovat naši školu, kde dochází žáci prvních a druhých tříd a také pedagogičtí a nepedagogičtí zaměstnanci. Proto jsem požádala pana starostu a v sobotu již byla škola vydesinfikovaná. S pomocí hasičů ze Studénky se desinfikovaly celé prostory školy, školní jídelny i školní družiny“.
Libor Slavík, starosta města Studénky: „Využili jsme toho, že jsme v lednu obdrželi od Moravskoslezského kraje dekontaminační přístroj. Tím pádem jsem pověřil jednotku, aby provedla desinfekci. Jednak proto aby si vyzkoušeli ten přístroj, a také aby posloužili dobré věci.“

Aby se hasiči nedostali do styku s aerosolem, který generátor generuje, musí být vybaveni speciálními obleky.

Petr Syč, velitel JSDH: „Samozřejmě když hasiči provádí desinfekci musí mít speciální ochranné prostředky. Musí mít masku, speciální filtr, který je širokopásmový, ochranný oblek, rukavice, aby nedošli do styku z desinfekcí, musí mít páskou obtažené nohavice, aby nijak nevdechli ten dekontaminační prostředek.“
Libor Slavík, starosta města Studénky: „Tenhle přístroj už máme v delším držení, takže ho budeme postupně dál podle potřeby používat na území města“.

Přístroj je město připraveno kdykoliv použít, v létě by mohl být využit například i k hubení komárů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy