Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita Studénka bude v brzké době vybavena novým výtahem.

  • Studénka,

V Charitě ve Studénce začaly práce na výměně místního výtahu. Ten starý byl z roku 2004 a často docházelo k jeho poruchám. Například v létě se bez něj charita musela obejít tři týdny což značně komplikovalo provoz domu. Náklady na jeho údržbu časem značně rostly, a proto se přistoupilo k jeho výměně. Na jeho financování se podílí také Moravskoslezský kraj.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: „Ten vyhlásil program na podporu kvality v sociálních službách. Požádali jsme tak o peníze na rekonstrukci výtahu a naše žádost byla přijata. Dostali jsme tak částku milion korun na rekonstrukci.“

Práce na výměně výtahu začaly v pondělí 15. února a skončí někdy začátkem března. Pro klienty to nese určité omezení v tom, že je nyní obtížné je dopravit například do místní kavárny, na kterou jsou zvyklý anebo do venkovních prostor. Pro pohyb mezi patry tak nyní využívají schodišťovou sedačku, která ale není tak komfortní jako výtah.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: „Cena té rekonstrukce bude 1 265 000 a z toho nám milion dával moravskoslezský kraj.“

V polovině února proběhla v místní charitě tak druhá dávka očkování. Bylo naočkováno dohromady 39 zaměstnanců a klientů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy