Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna připravuje výstavu za okny

  • Studénka,

Městská knihovna na sídlišti v minulých měsících prošla výměnou oken. Od druhého březnového týdne by se lidem mělo opět otevřít její výdejové okénko. Zaměstnanci knihovny měli v plánu také uspořádat výstavu věnovanou osobnosti Přemysla Pittera. Vzhledem k nemožnosti zpřístupnění knihovny čtenářům se tak rozhodli uspořádat výstavu alespoň tak, že ji umístí na okna knihovny, kde si ji lidé budou moci kdykoliv prohlédnout.

Ludmila Nováková, vedoucí knihovny Studénka: „Výstava s názvem Příběhy bezvýhradné lidskosti věnovaná především osobnosti Přemysla Pittera je ve spolupráci s Pedagogickým muzeem a knihovnou Jana Amose Komenského z Prahy, kterou nám zapůjčily.“

Součástí výstavy jsou fotografie a texty věnované činům této osobnosti. Přemysl Pitter se angažoval během druhé světové války tím, že pomáhal nejen židovským rodinám ale i dětem.

Ludmila Nováková, vedoucí knihovny Studénka: „Pomáhal dětem židů z koncentračních táborů a také těm německým při odsunu německého obyvatelstva tím, že hledal jejich ztracené rodiny.“

Po dvou měsíční rekonstrukci se lidem od osmého března otevře alespoň výdejní okénko knihovny. Nová výstava za okny knihovny pak bude k vidění od osmého března do konce dubna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy