Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie Studénka loni řešila o desítky případů více než o rok dříve

  • Studénka,

Celý loňský rok byl poznamenán pandemií koronaviru. Ovlivnila také práci Městské policie. Strážníci museli omezit v maximální možné míře kontakt s veřejností. Přesto řešili o 117 případů více než v roce 2019. Většina z nich byly dopravní přestupky. Vyplývá to z výroční zprávy za rok 2020.

Stáhnout video

Celý loňský rok byl poznamenán pandemií koronaviru. Ovlivnila také práci Městské policie. Strážníci museli omezit v maximální možné míře kontakt s veřejností. Přesto řešili o 117 případů více než v roce 2019.

Jan Pesničák, velitel: „V loňském roce bylo 790, v roce 2019 to bylo 673. V loňském roce jsme řešili 710 přestupků, z toho drtivá většina byla dopravních přestupků, těch bylo 542. Ty zbylé byly majetkové, parkování a podobně.“

Strážníci nejčastěji řešili špatně zaparkovaná a odstavená nepojízdná auta. Dalším nejčastějším zásahem městské policie byl odchyt volně pobíhajících psů. Případů ale oproti předchozím létům ubylo.


Jan Pesničák, velitel: „Pomohlo nové parkoviště na Sídlišti. Jsme si vědomi, že parkovací místa nadále chybí, v určitých lokalitách je problém je vybudovat. V loňském roce jsme řešili 10 případů odstavených vozidel, které byly nezpůsobilé k provozu. Podařilo se nám zkontaktovat všechny majitele a všechna vozidla byly z míst odstraněny. Oproti roku 2019 jsme odchytávali 34 psů, v roce 2020 19. Což je dobrý ukazatel. Majitelé jsou více zodpovědní. Co se týče našeho provozu, ten zůstal nedotčen. Pracovali jsme nonstop, 24 hodin, tak, jako v jiných letech.“

Velitel městské policie Pesničák by uvítal více strážníků ve svém mužstvu. Počet případů, u kterých ve Studénce zasahují, totiž roste. Aktuálně na zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku s pomocí dvou dispečer dohlíží 11 strážníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy