Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fontána na náměstí se dočká rekonstrukce

  • Studénka,

Od konce dubna je opět v provozu fontána na náměstí Republiky. Běží ale v provizorním režimu. V minulém roce se začalo ztrácet velké množství vody, důvodem byla závada sběrné jímky, která se nachází pod povrchem a taky porucha v odtokovém potrubí. Zaměstnanci města proto provedli nezbytné opravy, aby se kašna letos mohla spustit.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM: „Problém je v tom, že při samotné realizaci, která proběhla v roce 2001, místo toho, aby byla posazena plastová jímka do železobetonové jímky, byla zvolena samonosná plastová nádrž a teď se nám začaly vydouvat stěny ve spodní nádrži.“

Aby bylo možné kašnu provozovat i v dalších letech, musí projít zásadní opravou. Radnice se rozhoduje mezi dvěma variantami.

Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM: „Možností je, zrekonstruovat kompletně celou kašnu včetně fontány. Řešíme také s projektanty jinou variantu, aby mohl být zachován bezproblémový provoz. Nicméně spodní část jímky je třeba zrekonstruovat celou včetně technologie, která se tam nachází.“

Během léta bude vypracovaná projektová dokumentace. Aby byl zachován provoz kašny, tak je rekonstrukce naplánovaná na podzim letošního roku. Kolik bude oprava město stát se zatím neví.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Iveta Skybová - areál Koupaliště Mořkov
Mořkov
od 130 Kč/hod.

Detail

1. ZLATÁ SERVISNÍ s.r.o. - Čerpací stanice MOL, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 21 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail