Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ: „Vedoucí paní vychovatelka, paní Radmila Šecová, si pro naše prvňáčky a druháčky připravila krásný projekt. Přijeli k nám školitelé až z Říčan u Prahy. Dnes prvňáčci staví města a z druháčků se ve čtvrtek stanou stavitelé mostů.“
Lektoři z Prahy připravují mají pro děti připraveno hned několik naučných programů. Určeny jsou především pro předškoláky.
Dušan Jelínek, lektor: „Máme asi 11, 12 programů. Uplatňuje se jich tak 10. Tento, dnes, je ten první – stavitel města, kde se děti učí stavět kostky, udělat si představivost o ulicích, o městě, o domech. Když začínají stavět, tak staví třeba bez oken, bez dveří. Je to podporování technického vzdělání.“
Děti mají výuku pomocí her a zábavy rády. Kreativním způsobem rozvíjejí svou motoriku, logické myšlení a zejména práci v kolektivu.
Dušan Jelínek, lektor: „Většinou jsou nadšené, vlastně vždy jsou nadšené. Na závěr jim dávám diplomy a ptám se jich, jak se jim to líbilo, i třeba těm, kteří na začátku řeknou, že je nebaví stavět. Je to málo kdy, ale stane se. Pak ale říkají, že to bylo bezvadné. Děti to přijímají bezvýhradně dobře.“
Anketa: „Postavili jsme panelák, udělali jsme mu černé dveře“
„Já jsem postavila hotel a moc se mi to líbilo. Ještě jsem to nezažila a bylo to dobré.“
„Postavil jsem postavil panelák.“
„Já jsem postavila malý zelený domeček.“
Do projektu se zapojilo okolo čtyřiceti dětí ze dvou tříd, které se mimo stavění cest a mostů naučily také lepší vzájemné komunikaci.
Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ: „Dvacet dětí z první třídy, dvacet dětí z druhé třídy, je to pro děti školní družiny, které ji v této době navštěvují.“
Děti si odpoledne ve školní družině užily netradičním způsobem, ale velmi jej ocenily. Díky pěknému počasí si druhou část užily venku, kde se zapojily i do sportovních aktivit.