Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se letos za knihovnicemi dostaly jen jednou

  • Studénka,

Pro prvňáčky knihovna ve Studénce každoročně chystá několik akcí, výzev a projektů. Jedním takovým je „Už jsem čtenář“. U žáků je oblíbený a tím co přečetli, se rádi pochlubí. Letos byl projekt bohužel omezen.

video: TV Polar

Projekt „Už jsem čtenář, knížka pro prvňáčka“ je celostátním projektem a studénecká knihovna se do něj zapojuje už několikátý rok. U dětí má úspěch.

Dagmar Válková, knihovnice: „Spočívá v tom, že knihovna a žáci prvních tříd spolu spolupracují, několikrát se navštěvují, děti chodí do knihovny buď na besedu s knihovnicí nebo na nějakého významného spisovatele. Bohužel to v letošním školním roce odpadlo.“

Kvůli opatřením, které zavřely nejen školy, ale také knihovny, si děti letošní ročník nemohly užít. S knihovnicí se setkaly jen jednou, o to víc četly doma.

Dagmar Válková, knihovnice: „S dětmi jsem se setkala pouze jednou v knihovně. Pak následovala moje návštěva ve školách. Tam dětem předávám knížky, které dostanou na závěr ukončení projektu a také drobné pozornosti, jako je záložka nebo placka s logem „Už jsem čtenář“.“

Čtenářský projekt pro nejmenší žáky má velmi kladné ohlasy. Knížky prvňáčky vždy zaujmou a rády se tím, co přečetli pochlubí. Nemine je ani odměna.

Dagmar Válková, knihovnice: „Děti jsou spokojené, hlavně když mohou číst knížku a mohou se mi potom v závěru předvést, jak velcí a jak dobří čtenáři jsou.“

Knížka, která je v rámci projektu vytištěná, v obchodě nenajdete. Vydaná je vždy pro konkrétní projekt. Ta letošní byla o dvojčatech s názvem První školní výlet.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy