Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za rekonstrukci bývalé školy město zaplatí takřka 9 milionů korun

  • Studénka,

Budova „Tovární“, ve které sídlí také Rodinné centrum, se po dlouhých letech dočkalo a rekonstrukce. Bude se zateplovat střecha, vyměňovat okna a rekonstrukce se dočká také fasáda, která by měla zůstat v původním historickém vzhledu. Opravy vyjdou na necelých 9 milionů korun.

Rekonstrukce budovy „Tovární“ měla být zahájena před prázdninami. Z důvodu úniku tepla budovu čeká výměna oken, zateplení půdy a renovace fasády.

Radmila Nováková: „Práce souvisí se zhodnocením a energetickou úsporou objektu tak, jak byla naplánována. Konkrétně zateplujeme strop na střeše objektu a také se provádí výměna všech oken, součástí je oprava fasády. Ta se nezatepluje. Máme v plánu v co největší míře zachovat reliéf budovy tak, aby její historická část zůstala stejná.“

Bohužel se vlivem krize způsobené koronavirem posunuly. Nedostatek materiálu a stavebních sil způsobil několika měsíční zpoždění. Rekonstrukce by měla být hotova s posledním listopadovým dnem.

Radmila Nováková: „Bohužel, práce na stavebním trhu je taková, že jsme dlouhou dobu jednali se zhotovitelem, zda práce vůbec provedeny budou, protože se na trhu objevil nedostatek materiálu a nedostatek pracovních sil. Vše souvisí s dopadem koronaviru a následné krize.“

Rekonstrukce neminula ani Rodinné centrum, které tak získaly nové vstupní dveře. Bohužel není možné otevřít kurzy. Místnosti zabírá vybavení kapel a dalších nájemců budovy.

Lucie Zajícová, vedoucí Rodinného centra: „Rekonstrukce budovy Tovární nám ovlivní chod Rodinného centra jen proto, že musíme o měsíc posunout všechny kurzy. Cvičení rodičů s dětmi jsme museli posunout. Doufáme, že bude brzy vše hotové a přivítáme nové děti.“

Za celou opravu město zaplatí 8,5 milionů korun včetně DPH, z čehož 1 milion 375 tisíc pokryje dotace a také finanční prostředky z předfinancování kotlíkových půjček.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy