Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Od zahájení provozu se poprvé kompletně vypustí biotop ve Studénce

  • Studénka,

Přírodní koupaliště ve Studénce letos prochází kompletní údržbou. Biologická část se postupně vypouští a očišťuje od řas. Vypuštěny budou i veškeré bazény. Ty čeká oprava dna a údržba stěn. Před prvními mrazy se bazén začne znovu napouštět.

V letošním roce probíhá na studeneckém biotopu kompletní čištění. To zahrnuje úpravu rostlin a kořenového systému, očištění stěn jednotlivých bazénů. Vůbec poprvé od zahájení provozu bude všechna voda vypuštěna.

Vyčištěno bude dno jednotlivých bazénů, stěny a filtrační systém. Po ukončení čisticích prací se biotop začne znovu napouštět. Celkový objem vody, včetně biologické části, je 3,5 tisíce kubíků.

Ondřej Stanek, vedoucí přírodního koupaliště: „Po vypuštění vody náš údržbář ostříhá kořenový systém, který z gabionových košů vyčnívá ven a pak to splachuje vapkou. Voda se pak vhání do výpustě, aby byl jednotlivý úsek co nejčistší. Pak ho zpátky zaplavujeme z bazénu, abychom o vodu kompletně nepřišli. Začneme, dokud nám to počasí dovolí, napouštět z hlubinného vrtu. Jakmile začne mrznout, tak budeme nuceni proces zastavit, ale až nám to počasí v březnu, dubnu zase dovolí, tak opět zpustíme dopouštění. Do příští sezóny bychom měli být schopni kapacitu vody porýt z vrtu.“

Rostliny v biologické části během letošního roku vzrostly do požadované velikosti. Jejich kořenový systém nyní zajišťuje dostatečnou filtraci vody.

Ondřej Stanek, vedoucí přírodního koupaliště: „Bylo nám doporučeno, že jakmile voda zamrzne a bude se po ledu dát chodit, abychom rostliny seřezali na asi 10 centimetrů, aby se nám nehromadily suché stvoly. Vyčistíme tím i to, co se nám nahromadilo v minulých sezónách, i z té nadvodní části. Na jaře by měly všechny rostliny znovu vzrůst.“
Ondřej Stanek, vedoucí přírodního koupaliště: „Návštěvnost ze začátku roku vypadala skvěle, měli jsme výborný červen a červenec byl také lepší než v minulých letech. Bohužel v polovině srpna už se začalo kazit počasí, a i když jsme měli nasměřováno na návštěvnický rekord, tak jsme letos skončili na něco přes 10 tisíc návštěvníků za tuto sezónu.“

Návštěvnost byla v letošním roce vysoká, a i když sezónu pokazilo deštivé počasí během posledního prázdninového měsíce, během 55 koupacích dní využilo přírodního koupaliště 10 313 návštěvníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy