Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studénecký biotop je poprvé bez vody

  • Studénka,

Koupaliště ve Studénce je poprvé bez vody. Důvodem je jeho kompletní údržba. Nejprve zaměstnanci vyčistili biologickou část, potom se přesunuli na dno plavecké části. Nádrž se bude opět dopouštět z hlubinného vrtu.

Očista přírodního koupaliště vrcholí. Po důkladném vyčištění biologické části bazénu přišlo na řadu dno plavecké části. Biotop je tak poprvé od svého vzniku zcela bez vody.

Ondřej Stanek, vedoucí přírodního koupaliště: „Z bazénu jsme si pomocí čerpadel vyčerpali čistou vodu zpět do biologie, abychom jí zbytečně neplýtvali a začali jsme vypouštět samotná bazénová tělesa. Kolega teď stěny čistí pomocí vysokotlaké myčky tak, že bazén vypadá jako nový.“

Bazén má celkově 3 500 kubíků vody. Zaměstnanci koupaliště díky přečerpaní vody z bazénu do biologické části ušetřili zhruba 1000 kubíků.

Ondřej Stanek, vedoucí přírodního koupaliště: „Jakmile bude dočištěno, tak začneme dopouštět z hlubinného vrtu, který nám dává zhruba 20–25 kubíků denně. To nám vydrží do větších mrazů, potom to budeme muset odstavit. Až se zase oteplí, tak napouštění z vrtu opět nastartujeme. Myslím si, že do sezóny tímto způsobem velkou část vody obnovíme.“

Během letošní údržby byla kompletně vyčištěna biologická část, včetně odstranění bahna a zastřihnutí kořenů rostlin. V roce 2022 zahájí biotop již čtvrtou sezonu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy