Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová budova domova sv. Anny se pomalu přibližuje k realizaci

  • Studénka,

Před čtyřmi lety začala charita ve Studénce uvažovat o vybudování nové budovy. V roce 2019 nechala vypracovat studii, letos se čeká na stavební povolení. Samotná realizace ale závisí na finančních prostředcích, které domov sv. Anny hledá.

Domov sv. Jáchyma, tak se bude jmenovat další budova charity ve Studénce. Jsou to už čtyři roky, kdy začaly plány na rozšíření pečovatelské služby. V roce 2019 vznikla studie. Teď je hotový projekt a čeká se na stavební povolení. Projekt podpořilo taky město, které domovu sv. Anny darovalo pozemek.

Jarmila Pomikálková, ředitelka domova sv. Anny: „Budeme moci začít, až seženeme peníze, odhadovaná cena je nějakých sedmdesát milionů korun. Kvůli tomu, že momentálně rostou ceny, tak počítáme, že se dostaneme až na sto milionů. Jako neziskovka nemáme prostředky na samotnou výstavbu, tak vyčkáváme, jestli se neobjeví nějaké prostředky z evropských fondů.“

Projektová dokumentace charitu vyšla na 580 tisíc. Momentálně se zpracovává ještě dokumentace k zhotovení stavby, která vyjde na 520 tisíc. Další finance, které musel domov sv. Anny zaplatit, putovaly na geologický průzkum, který přišel na dalších 100 tisíc.

Jarmila Pomikálková, ředitelka domova sv. Anny: „V současné době máme prostředky, které nám zbyly z tříkrálové sbírky, protože jsme v minulém roce žádali část na projektovou dokumentaci. Přispěl nám také moravskoslezský kraj částku 900 tisíc na zhotovení projektové dokumentace. Tříkrálová sbírka nám tedy zůstala a použijeme ji potom na výstavbu té budovy.“

Nová budova nabídne osmnáct míst pro seniory a pět odlehčovacích lůžek. V přízemí se bude nacházet odlehčovací stacionář a zázemí pečovatelské služby.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy