Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodinné centrum pořádalo první předvánoční jarmark

  • Studénka,

Vánoce se blíží a s nimi i vánoční atmosféra, ke které mimo jiné patří stánky a ručně vyráběné dárečky. Ve Studénce proběhl předvánoční jarmark poprvé pod taktovkou Rodinného centra. V tělocvičně bývalé školy Tovární se sešlo na patnáct výrobců, kteří nabízeli například adventní věnce, svíčky nebo výrobky z pryskyřice.

Tělocvična v budově na ulici Tovární se zaplnila lidmi a místními prodejci a vánoční jarmark mohl začít. Nabídka byla pestrá a tradiční. Ke koupi byly ručně vyrobené adventní věnce, batikovaná trička nebo svíčky.

Lucie Zajícová, vedoucí Rodinného centra: „Letos máme první ročník předvánočního jarmarku, tato myšlenka vznikla tím, že jsme kdysi dávno dělali takové mama-trhy. Tenkrát jsme homemade výrobce ze Studénky vozili na takové malé trhy. Letos jsme se to rozhodli udělat v adventním čase. Lidé tu najdou například baňky nebo adventní věci, jako stromečky a podobně.“

Anketa:

„Já nabízím šitě-ruční patchwork. Lidé tu najdou ubrusy, polštáře, prostírky, drobnosti a dárky, vše ručně dělané.“

„My tu máme svíčky vytvořené na vodní hladině. Máme tu i mořskou sůl, kterou si lidé mohou namíchat. Tvoříme tu i z pryskyřice.“

„Lidé tu najdou spoustu věcí s vánoční tematikou. Já tu nabízím batikovaná trička nebo šátky.“

„Je to pěkné.“

„Moc se nám tu líbí, děti mají rády kreativní tvoření a jsme rádi, že jsme zašli.“

Během jarmarku si zájemci mohli v prostorách rodinného centra vytvořit i vlastní vánoční baňku. Další akcí, kterou bude rodinné centrum pořádat je andělské tvoření, kdy si děti budou moci vytvořit vlastní anděly, jako dárek nebo ozdobu. Akce je naplánovaná na 29. listopadu a proběhne za aktuálních hygienických pravidel.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy