Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I přes to, že byla akce Už svítí zrušena, dorazilo na náměstí pár desítek lidí

  • Studénka,

Konání tradičního Už svítí ve Studénce zhatila pandemická opatření. Akce se musela zrušit. I přes to dorazilo na náměstí pár desítek lidí, kteří se chtěli tradičního rozsvícení vánočního stromu zúčastnit.

Libor Slavík, starosta města Studénky: „Do poslední chvíle jsme se snažili tento program s organizátory udělat alespoň v omezeném režimu, nicméně v tak krátké době nebylo možné abychom ta svým způsobem nesmyslná opatření naplnili.“
Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: „26. listopadu přišlo v platnost vládní nařízení, které nám akci zakázalo. Bylo připraveno vystoupení Pavla Nováka a dětí ze Základní školy Butovické. Další plánované akce zatím nerušíme. Návštěvníci ale musí počítat s tím, že musí splňovat aktuální vládní nařízení. Za těchto podmínek budou na akci puštěni.

Adventní trhy i akce ruší i další města v republice i celém moravskoslezském kraji a stánkaři sčítají ztráty. Studeňáci se museli už druhým rokem obejít bez tradiční akce Už svítí. Vánoční strom letos komorně rozsvítil starosta města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy