Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníci Vagonářského muzea si budou moci prohlédnout nový modelový panel železnice

  • Studénka,

Vagonářské muzeum je sice zavřené, ale jeho zaměstnanci se připravují na další sezonu v roce 2022. V posledních týdnech prošel zásadní opravou a údržbou modelový panel železnice, který Vagonářské muzeum letos dostalo darem od železničního nadšence pana Plonky.

Bronislav Novosad, vedoucí Vagonářského muzea: „Důvod, proč jsme ho nevystavili v průběhu návštěvnické sezony je jasný. Nemůžeme vystavit panel bez toho, aby byl zabezpečen tak, aby nedošlo k jeho poškození. Ten prostor během návštěvnické sezony není. Pro tyto práce je nutné využít uzavření muzea.“

Panel bude umístěn hned vedle stávající hlavní modelové železnice. Jeho tvůrci, rodina Plonkova si dala záležet na každém detailu, lidé na něm najdou jak nádraží, horské chaty, stromy tak i různá zvířata.

Bronislav Novosad, vedoucí Vagonářského muzea: „Udělali jsme taková opatření, aby byl panel připraven pro návštěvníky na zahájení sezony. Návštěvníci uvidí funkční panel, s tím, že jsme chtěli, aby viděli ten kontrast mezi dráhou, která je v měřítku 1:87 a dráhou která je v měřítku 1:160.“

Modelový panel železnice, který měří dva metry na délku mohli lidé vidět zatím jen jednou během akce Fajne léto. Až se muzeum znovu otevře, bude součástí trvalé expozice.

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail