Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koledníci ve Studénce letos vybrali 1 milion 29 tisíc korun.

Studénka |

16. ledna skončila tříkrálová sbírka. Ve Studénce koledovalo přes 400 dobrovolníků, kteří vybírali do 149 pokladniček. Dohromady se ve městě vybral 1 milion 29 tisíc korun. Peníze poputují na podporu dětí ve volnočasových aktivitách, obnovu pomůcek v nové půjčovně a největší část prostředků Charita využije na stavbu nové budovy sv. Jáchyma.

Tříkrálová sbírka je u konce a Charita Studénka hlásí sečteno. Letos lidé ve Studénce a okolí přispívali do 149 pokladniček a do ulic vyrazilo přes čtyři sta koledníků. Těm z místní Charity se v letošním roce podařilo vybrat 1 milion 29 tisíc korun, což je o více jak půl milionu víc než v minulém roce.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: „Vybíralo se osobně, koledníci tak obešli dům od domu. Měli jsme také pokladničky v kostelích nebo na úřadech, kdyby lidé nebyli doma, tak ať mohou i touto formou přispět.“
Jana Špačinská, zaměstnankyně Charity Studénka: „Se svými kolegyněmi jsem chodila po Butovické. Reakce byly většinou dobré a lidé nám otevírali dveře. Zpívali jsme tříkrálovou písničku a lidé, kteří nás slyšeli a chtěli přispět, už z dálky otevírali dveře, ti co nechtěli ani neotevřeli. Moje pocity z letošní sbírky jsou dobré. Lidé říkali, že se na nás těšili a byli rádi.“
Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: „Naší Charitě zůstane 65% vybraných peněz. Zbylých 35% putuje na celostátní Charitu, kde se podporují celostátní projekty jak v České republice, tak i v zahraničí. Letos bychom chtěli podpořit děti ve volnočasových aktivitách a obnovit pomůcky v nové půjčovně. Největší část peněz poputuje na výstavbu nové budovy.“

Domov sv. Jáchyma bude stát hned vedle stávající budovy sv. Anny, která na konci minulého roku získala stavební povolení a pracovníci Charity teď hledají prostředky na realizaci budovy.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: „Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se sbírky zúčastnili jakýmkoliv způsobem. Ta sbírka je organizačně náročná. Pomáhají nám všichni dobrovolníci z řad koordinátorů v různých obcích a i samotní koledníci. Všem bych chtěla poděkovat za jejich práci. Poděkování také patří těm, kteří nám přispěli.“

Dohromady v celé České republice koledníci vybrali přes sto dvacet milionů korun. Lidé mohou stále přispívat prostřednictvím online koledy, která probíhá po celý rok. V té se Charitě Studénka letos podařilo vybrat zatím 15 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Tříkrálová sbírka má letos na Frýdecko-Místecku 350 pokladniček

Tříkrálová sbírka je opět v plném proudu. Charita Frýdek-Místek má letos v celém okrese na 350 pokladniček, které mají převážně koledníci v terénu. Ale pokladničky najdou lidé také na různých veřejných místech. Přispěním letos podpoří čtyři různé záměry.

Tříkrálový průvod i letos propojil Frýdek a Místek. Zapojilo se velké množství lidí

Početná družina složená ze Tří králů, jejich doprovodu a také zástupu božího lidu, prošla o víkendu z Frýdku až do Místku. Konal se tady další ročník tradičního Tříkrálového průvodu. I přes nepřízeň počasí ho přišlo podpořit velké množství lidí. Průvod je vždy spojen s Tříkrálovou sbírkou.

Tři králové navštívili také Novou radnici v Ostravě. Vybrané peníze poslouží hlavně ostravským projektům

8. ledna 2024 11:22 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Známá tříkrálová koleda zněla také chodbami ostravského magistrátu. Kašpar, Melichar a Baltazar navštívili Novou radnici a jejich iniciály tak ponesou štěstí v mnoha kancelářích. Vybrané peníze poslouží poslouží hlavně ostravským projektům.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Oblíbené prázdninové čtvrtky v knihovně zahájila olympiáda

Knihovna zve do svých prostor i o prázdninách, a to nejen čtenáře. Připravila “prázdninové čtvrtky”, které vyplní dopolední čas dětem. První setkání bylo tématicky věnováno olympiádě v Paříži.

BEZ KOMENTÁŘE: Osobnosti města Studénka

Včera 7:08 | Studénka | Jan Plášil | Expres Studénky

Ve Studénce se oceňovaly osobnosti města.

Hledačka zavede hráče za zámeckým pokladem, a také na zajímavá místa Studénky

12. července 2024 12:01 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Organizace Sport a kultura ve Studénce připravila na letošní léto novinku - hru o zámecký poklad. Potřeba je jen chytrý mobilní telefon a chuť projít se po zajímavých místech města.

Nově vzniklý novojičínský spolek spojuje komunitu, která miluje Francii

Městská knihovna v Novém Jičíně vystavuje kresby dětí na téma “Paříž ve víru olympijských her.” Obrázky vzešly z výtvarné soutěže, kterou vyhlásila ve spolupráci s novojičínským Francouzsko-českým spolkem.

Kuchyně na Dlouhé se mění v moderní pracoviště, jeho provoz bude úspornější

12. července 2024 6:39 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Druhým měsícem pokračuje rekonstrukce kuchyně a jídelny v základní škole Dlouhá. Kuchyně bude vybavena moderními spotřebiči, což povede k úspoře elektrické energie. Proto město na tento projekt získalo dotaci z Ministerstva životního prostředí.

Peklo v Dělnickém domě už není pod vodou, může znovu ožít

11. července 2024 19:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Spodní voda dlouhodobě trápila suterénní prostory Dělnického domu. Takzvané Peklo se tak roky nedalo využívat. I díky informaci pamětníků se pracovníkům odboru údržby města podařilo závadu vyřešit.

Koledníci ve Studénce letos vybrali 1 milion 29 tisíc korun.
Vydáno 28. ledna 2022 17:46, Studénka, Jakub Švarc
16. ledna skončila tříkrálová sbírka. Ve Studénce koledovalo přes 400 dobrovolníků, kteří vybírali do 149 pokladniček. Dohromady se ve městě vybral 1 milion 29 tisíc korun. Peníze poputují na podporu dětí ve volnočasových aktivitách, obnovu pomůcek v nové půjčovně a největší část prostředků Charita využije na stavbu nové budovy sv. Jáchyma.

Tříkrálová sbírka je u konce a Charita Studénka hlásí sečteno. Letos lidé ve Studénce a okolí přispívali do 149 pokladniček a do ulic vyrazilo přes čtyři sta koledníků. Těm z místní Charity se v letošním roce podařilo vybrat 1 milion 29 tisíc korun, což je o více jak půl milionu víc než v minulém roce.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: „Vybíralo se osobně, koledníci tak obešli dům od domu. Měli jsme také pokladničky v kostelích nebo na úřadech, kdyby lidé nebyli doma, tak ať mohou i touto formou přispět.“
Jana Špačinská, zaměstnankyně Charity Studénka: „Se svými kolegyněmi jsem chodila po Butovické. Reakce byly většinou dobré a lidé nám otevírali dveře. Zpívali jsme tříkrálovou písničku a lidé, kteří nás slyšeli a chtěli přispět, už z dálky otevírali dveře, ti co nechtěli ani neotevřeli. Moje pocity z letošní sbírky jsou dobré. Lidé říkali, že se na nás těšili a byli rádi.“
Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: „Naší Charitě zůstane 65% vybraných peněz. Zbylých 35% putuje na celostátní Charitu, kde se podporují celostátní projekty jak v České republice, tak i v zahraničí. Letos bychom chtěli podpořit děti ve volnočasových aktivitách a obnovit pomůcky v nové půjčovně. Největší část peněz poputuje na výstavbu nové budovy.“

Domov sv. Jáchyma bude stát hned vedle stávající budovy sv. Anny, která na konci minulého roku získala stavební povolení a pracovníci Charity teď hledají prostředky na realizaci budovy.

Jarmila Pomikálková, ředitelka Charity Studénka: „Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří se sbírky zúčastnili jakýmkoliv způsobem. Ta sbírka je organizačně náročná. Pomáhají nám všichni dobrovolníci z řad koordinátorů v různých obcích a i samotní koledníci. Všem bych chtěla poděkovat za jejich práci. Poděkování také patří těm, kteří nám přispěli.“

Dohromady v celé České republice koledníci vybrali přes sto dvacet milionů korun. Lidé mohou stále přispívat prostřednictvím online koledy, která probíhá po celý rok. V té se Charitě Studénka letos podařilo vybrat zatím 15 tisíc korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000029629/kolednici-ve-studence-letos-vybrali-1-milion-29-tisic-korun