Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do začátku léta plánuje knihovna ve Studénce kolem sedmi přednášek

  • Studénka,

Protipandemická opatření se rozvolňují a městská knihovna ve Studénce se opět vrací ke svému normálnímu režimu. Během následujících dvou měsíců má v plánu uspořádat kolem šesti až osmi přednášek. Na své si přijdou i děti, například během Měsíce čtenářů.

Knihovna ve Studénce ročně pořádá řadu přednášek a různých akcí a výzev pro děti. Letošní start roku byl ale kvůli koronavirovým opatřením omezen. Ty ale pomalu končí a zaměstnanci knihovny proto opět rozjíždí nový program, ten by měl odstartovat začátkem března.

Ludmila Nováková, vedoucí knihovny: „Připravili jsme si přednášky pro širokou veřejnost a aktivity pro děti. První přednáškou v březnu bude přednáška Černobyl, o které přijede vyprávět Tomáš Kubeš, cestovatel, spisovatel a fotograf. Jeho fotografie i články bývají v časopise Koktejl a dalším cestovatelském tisku. Další přednáškou bude Valašsko z lufta s různými tipy na různá místa z tohoto regionu. Následovat přednáška bude historická, kterou bude přednášet Josef Špidla a bude se věnovat Stavovskému povstání.“

Během následujících dvou měsíců plánuje knihovna kolem šesti až osmi přednášek, s dalšími pak bude pokračovat na podzim letošního roku. Mladí čtenáři se v březnu mohou těšit na tradiční Měsíc čtenářů.

Ludmila Nováková, vedoucí knihovny: „Březen je Měsíc čtenářů. Znovu se vrátíme o dva roky zpět k normálnímu průběhu. Tento měsíc navštěvují víc než obvykle školy a školky. Další dvě aktivity jsou volnočasové a na zájmu dětí. Jednou z nich je dětský kvíz, další aktivitou je Čtení na dlouhou trať, což je čtenářská výzva, která bude probíhat od března až do konce října.“

V letošním roce bylo knihovně na přednášky a akce vyčleněno šedesát tisíc korun. Všechny události, které knihovna plánuje, pravidelně zveřejňuje na svých webových stránkách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy