Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Základní školy ve Studénce vítají budoucí prvňáky

  • Studénka,

Předškoláci navštěvují základní školy a seznamují se z prostředím, které zanedlouho budou pravidelně navštěvovat. Školy pro ně a pro rodiče proto pořádají nejrůznější akce a na každé z nich taková návštěva vypadá jinak.

1. září je sice ještě daleko, ale předškoláci se pomalu připravují na školní docházku. Základní školy pro ně a pro rodiče chystají nejrůznější předškolní setkání, která každá škola pojala po svém. Ochutnávku první třídy si vyzkoušeli budoucí prvňáci na Butovické škole, kde je toto setkání již tradicí.

Aranka Horváthová, ředitelka ZŠ Butovická: „Dnešní akce se jmenuje Ochutnávka pro rodiče a předškolní děti. Po dlouhé odmlce, která byla kvůli covidu ji konečně můžeme dělat. Dnes přišlo třicet nových předškoláků se svými rodiči a prarodiči. Myslíme, že v novém školním roce bychom mohli otevřít dvě první třídy.“

Děti a rodiče se dozvěděli všechno potřebné, co mohou od školní docházky očekávat. Budoucí prvňáci se seznámili i s budoucí třídní učitelkou a budovou školy.

anketa:

„Je to super, je to zajímavé a jsem zvědavý, co bude říkat syn a jaké budou jeho reakce.“

„Malá se těšila, vidí, jak to tu vypadá. Na škole má starší sestru a doufám, že si to užije.“

Základní škola Františka kardinála Tomáška pořádala lekci školní připravenosti. Rodiče dětí i předškoláci dostali základní informace o tom, co děti předškolního věku potřebují a na co se mají dále připravit.

Milan Stiller, ředitel ZŠ FKT: „Školní připravenost řeší naše škola již po několikáté, kvůli pandemii jsme tuto činnost vynechali. Je to první lekce tzv. nanečisto, kdy si žáci zkouší opravdovou školu.“

Škola sjednocení vítala budoucí prvňáky zábavným odpolednem. Během informování rodičů o chodu školy zde děti našly spoustu zábavných a sportovních aktivit.

Jana Mantheeová, ředitelka ZŠ Sjednocení: „Zveme rodiče i děti i na další akce školy. Jde nám o to, aby prvního září nepřišli ve stresu, ale do domácího a známého prostředí. Dětem jsme dnes nabídli jak sportovní vyžití, tak i malou sportovní dílničku.“

anketa:

„Kopali jsme na branku a chodili jsme po laně.“

„Kreslila jsem si a hráli jsme si na chodbě. Moc se těším do školy.“

Kolik prvňáků ve Studénce usedne do lavic se školy dozví až v dubnu, to proběhne oficiální zápis. Dohromady by se ve městě mělo otevřít šest prvních tříd, z nichž je jedna logopedická.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy