Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karel Ligocki si ve Studénce připsal další rekord

  • Studénka,

V neděli v 10 hodin a šestnáct minut odstartoval Karel Ligocki začátek svého osmnáctého rekordu, kterým chtěl překonat svůj rekord z roku 2014, což se mu nakonec povedlo. 100 km za čtyři hodiny a 45 minut zkrátil o téměř tři minuty.

Ultramaratonec Karel Ligocki ve Studénce překonal svůj vlastní rekord. Ten byl urazit 100 km pod 4 hodiny a 45 minut. To se mu povedlo v neděli 3. dubna na zimním stadionu ve Studénce. Získal tak další zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Klára Klimecká, komisařka rekordů: „ Je spočítáno, že 730 okruhů dává dohromady 100km. Na počítadle se počítají jednotlivé okruhy a měří se čas. Dnes se to panu Ligockému povedlo o téměř tři minuty rychleji.“

Karel Ligocki svůj jednadvacátý pokus o rekord odstartoval v deset hodin a 16 minut. O pár hodin později už dojížděl do cíle za hlasitého povzbuzování fanoušků s neuvěřitelným časem 4 hodiny 41 minut a 54 vteřin.

Karel Ligocki, rekordman: „Dnes to bylo fantastické. Byl výborný led, měl jsem skvělé vodiče. Bylo to perfektní, na ledě pořád někdo byl. Přimělo mě k tomu to, že nikdo v republice nezareflektoval, že rychlobruslení je nejkrásnější a nejzákladnější Olympijský sport."

Jan Kopera, trenér Karla Ligockého: „Dnes to byl jednadvacátý pokus. Jinak jezdíme hlavně dvanácti hodinovky, čtyřiadvaceti hodinovky, trojboj nebo pětiboj."

Český rekordman Karel Ligocki si ve Studénce připsal na konto již osmnáctý rekord.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail