Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní koupaliště ve Studénce je na sezonu vylepšené a nezdražilo

  • Studénka,

Koupaliště biotop ve Studénce je po rekonstrukci v provozu čtvrtou sezonu. Před letošním otevřením město areál vylepšilo několika dalšími úpravami. Ty by mohly vést i k navýšení kapacity koupaliště.

Nový přírodní koupací areál nechala Studénka postavit v roce 2019. Od té doby každoročně věnuje finanční prostředky i do jeho následného rozvoje.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “V letošním roce jsme i na přání občanů nechali vytvořit pítka, mohou je využít k osvěžení zejména v době, kdy je areál otevřen mimo koupací sezonu. Zároveň jsme zrekonstruovali prostory převlékáren, kde je nyní nově i sprcha a rozšířili jsme wc.”

Díky těmto úpravám sociálních zařízení bude možné výhledově zvýšit kapacitu areálu biotopu, a to ze stávajících 950 osob až k hranici patnácti set. Město na toto téma čekají jednání s hygieniky.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Kromě toho se před letošní sezonou podařilo vložit prostředky vyčistit dlažbu v areálu an všech chodnících, to znamená, že ta dlažba výrazně prokoukla oproti tomu stavu, který byl před tím.”
Milan Kyjovský, vedoucí odboru MHÚM, Studénka: “Úpravy začaly počátkem května, začalo se s čištěním dlažby a následně se přešlo do vnitřních prostor. Termín realizace byl do 30. června. Úprava sociálního zařízení stála město 532 tisíc korun včetně DPH.”

Přestože radnice do areálu investovala a obecně rostou i provozní náklady podobných zařízení, nemusela v letošním roce zvedat vstupné.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Je to i tím, že tento areál nepotřebuje tolik chemie jako jiné areály, takže se snažíme ať tento areál vyjde plus minus soběstačně. A samozřejmě jsem rádi, když je to návštěvníky zaplněno, takže věřím, že i to, že jsme zachovali cenovou hladinu, pomůže k vyšší návštěvnosti.”

Údržba vody v biotopu funguje na přírodní bázi, voda je čištěna přes kořenové systémy v horní nádrži. Je tedy bez chemických přípravků a bez alergenů.

Další investiční záměry týkající se koupaliště se rýsují už i na příští rok. Jedním z nich by mělo být přemístění minigolfu, který je nyní u zimního stadionu, a také rozšíření herních prvků v areálu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy