Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příměstský tábor Základní školy Sjednocení vynesl děti až do vesmíru

  • Studénka,

Příměstské tábory ve Studénce pořádají také zdejší základní školy. Například ta na ulici Sjednocení nabídla dětem týden ve vesmíru.

Tímto výstupem začínal příměstský tábor, který pořádala Základní škola Sjednocení, každý z pěti dní. Tematicky byl totiž zaměřen na Vesmír.

Barbora Housková, asistentka a vychovatelka: “To nás tak napadlo s kolegyní, že když je to vesmírný tábor, uděláme takovou scénku dětem a spojili jsme to i s tím, ať se něco dozví. Takže Jsme jim každé ráno vyprávěly s sluneční soustavě, o hvězdách, ať to mají i s nějakým poznáním.”
Andrea Slováčková, vedoucí příměstského tábora: “Pojali jsme to tak, že vesmír je nekonečný tak ať si děti představí, co vše pod tím pojmem může být. Připravili jsme jim určité otázky a odpovědi. Ve středu jsme byli v planetáriu, kde nám pustili krásné dvě naučné pohádky. Ukázali nám taky robota, ze kterého byly děti nadšené.”

Tábora se zúčastnilo téměř třicet dětí z prvního stupně, byly mezi nimi také dvě ze speciální školy.

Barbora Housková, asistentka a vychovatelka: “I loni byly a bylo to úplně bez problémů, letos jsou sice jen dvě, protože ostatním to nevyšlo, už jsou na dovolených, ale zapojili se krásně, pomáhají si navzájem. Je to paráda.”

V rámci týdenního tábora se děti vydaly také na Mauglího stezku v Bohumíně, na školní zahradě je navštívili chovatelé psů s agility aktivitami a viděli také cvičení hasičů.

účastníci tábora: 
“Dneska jsme tu měli psy, to se mi hodně líbilo, a také v planetáriu.”
“Bylo to fajn, nejlepší byli ti psi.”
“Hodně se mi to líbilo v planetáriu.”
“Já jsem poprvé na táboře a je to super.”
Andrea Slováčková, vedoucí příměstského tábora: “Dneska máme ukončení s rodiči, ať rodiče ví, co ty děti tady dělaly. Máme tady soutěže, vesmírnou bojovku, kde jsou nejen úkoly, ale i informace o vesmíru.”
David Bobák, učitel a rodič: “Já jsme tady měl straší dceru a měl jsem tu příležitost, že jsem se zúčastnil i s mladší dcerou zájezdu do Bohumína. Takže jsem byl i jako doprovod zároveň, a tam jsme absolvovali úžasnou Mauglího stezku a krásný park s různými herními atrakcemi.”

Odpoledne s rodiči provázely na zahradě školy i různé pohybové soutěže, setkání ukončil táborák a opékání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 23 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MAKOVEC a.s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 23 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail