Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Křížovkářská liga má své příznivce i ve Studénce, luští tu už potřetí

  • Studénka,

Ve Studénce byla potřetí spuštěna Křížovkářská liga určená seniorům. Starší lidé si tak nejen tříbí mozek, ale částečně jsou nuceni i k pohybu. Každý čtvrtek si musí pro novou křížovku zajít.

Registrace soutěžících do Křížovkářské ligy byla ve Studénce spuštěna 15. září. Zapsat se do soutěže mohou lidé starší 60 let. V Moravskoslezském kraji je do ligy zapojeno celkem 1500 lidí. Soutěž tu probíhá už sedm let a je podporována krajem. Ve Studénce ji spustili potřetí.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Do Křížovkářské ligy jsme se přihlásili v době covidu, kdy celkově byla kultura uzavřena, a toto byla jedna z mála možností, jak ta naše seniory do aktivního života zapojit. Tentokrát už jedeme třetí kolo. V poslední Křížovkářské lize jsme měli 58 účastníků, dokonce se zúčastnili ženy z domova NaNovo. Letos je zaregistrovaných 37 hráčů, ale ještě mají možnost se do 20. října se přihlásit.”
účastníci Křížovkářské ligy:
“Já totiž rád luštím křížovky a sudoku, takže když to tady bylo zavedeno, tak jsem na to hned zareagoval.”
“Luštím dlouho a náhodou jsem informaci našel ve zpravodaji, tak jsem si řekl proč ne.”
Ivan Sekanina, zakladatel Křížovkářské ligy: “Hodně lidí u nás rádo luští křížovky. Tak jsme si řekli, proč neudělat soutěž, která by zapojila jednak seniory v klubech seniorů, jednak lidí, co mají nad 60 let a jsou doma, ale také klienty v domovech seniorů. Takže tak nějak vznikla křížovkářská liga s tím, že by to měla být dlouhodobá a pravidelná soutěž, která by lidi pobavila, rozptýlila a zároveň by trénovala jejich paměť.”
Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Je to něco jako zdravé stárnutí. Senioři si každý týden chodí pro křížovky, potom tříbí mozek tím, že křížovku vyplňují. A to je to důležité, abychom seniory dostali z jejich bydlení, abychom je dostali do přirozeného venkovního prostředí mezi ostatní seniory a aby se nám zapojili do aktivit.”

Soutěž probíhá 10 týdnů, lidé musí vyluštit 10 křížovek a každou tajenku zaznačí do zápisového lístku. Vyplněné formuláře pak odevzdají a ty se všemi správnými tajenkami budou začátkem prosince zařazeny do losování o ceny.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Ceny poskytuje Moravskoslezský kraj, ale i město Studénka. Letos chceme vyhlášení udělat trošičku slavnostnější, že bychom k tomu udělali i nějaký menší koncert.”

Registrovat se do soutěže a vyzvednout si nové křížovky mohou zájemci každý čtvrtek od 10 do 14 hodin hodin v okénku sportovního centra.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyANIM plus - RS, s.r.o. - pracoviště Příbor
Příbor
od 19 000 Kč/měsíc

Detail

Stav-holl s.r.o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice, Příbor a okolí
Nový Jičín
od 27 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry