Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podzimní stezka vylákala do přírodní rezervace Kotvice rodiny s dětmi

  • Studénka,

Rodiče s dětmi se ve Studénce mohli vydat na Podzimní stezku, která vedla k rybníku Kotvice. Po cestě plnili nenáročné úkoly, ale především si mohli užít procházku přírodní rezervací.

Start Podzimní stezky byl na ulici Nádražní u železničního přejezdu, zhruba kilometr dlouhá trasa vedla k rybníku Kotvice k pozorovatelně ptáků. Pro děti ji připravila v rámci Volnočasového klubu Kamarád Pionýrská skupina Butovická.

Miroslav Růžička, vedoucí Pionýrské skupiny Butovická: “Jedná se o 14 zastavení, kde na každém tom zastavení děti vyplňují tajenku, vždycky jsou to nějaké otázky z okruhu přírody, a také plní úkoly, které zvládnou i nejmenší děti. Ty úkoly jsou takové hravé, jde o to, že si třeba ze dvou listů dělají zaječí ouška a skáčou nebo napodobují ptáčky a hlavně jsou pěknou přírodou a jsou venku.”

Otázky v křížovkách se týkaly například poznávání plodů stromů nebo určování, ze kterého stromu pochází daný list.

Miroslav Růžička, vedoucí Pionýrské skupiny Butovická: “Tajenku prozrazovat nebudu, ale jde o přírodu, jsou to otázky z okruhu jak rostlin, tak i zvířátek.”

Stezka byla připravena v sobotu od 10 hodin, zájemci si ji mohli projít kdykoliv do čtyř odpoledne. Rodiče s malými dětmi potřebovali na její zdolání asi hodinu, starším dětem stačila asi polovina času - mnozí si z ní odnesli i další zážitky.

účastníci akce:
“Šla jsem to asi půl hodiny.”
“Viděli jsme i hodně hřibů, veverky, kačeny a labutě.”

Podzimní stezku, díky tomu, že vedla známou přírodní rezervací vyhlášenou množstvím rybníků, protnuli i dospělí jedinci, třeba skupinu turistů z Bohumína.

Přírodní rezervace Kotvice byla vyhlášena v roce 1970 nejprve pro oblast stejnojmenného rybníka Kotvice, v roce 2014 byla rozšířena o oblast Nového rybníka, je ve správě Chráněné krajinné oblasti Poodří.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy