Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Studénce otevírají bazén v nerezu a s novou vířivkou

  • Studénka,

Skončila rekonstrukce krytého bazénu ve Studénce. Od počátku prosince tu budou mít lidé k dispozici nerezovou vanu a v nové přístavbě vířivku. Tato stavba byla největší investiční akcí města letošního roku.

Rekonstrukce krytého bazénu ve Studénce byla vynucenou investicí. Potrubí pod původní betonovou vanou už bylo v havarijním stavu a unikalo jím velké množství vody. Z důvodu životnost a údržby rozhodlo vedení radnice o celkové opravě a pořízení nerezové vany.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “V podstatě musela se vybourat kompletně technologie, vana, položila se nová nerezová vana. Součástí akce bylo i rozšíření o přístavbu.”

V té je nová vzduchotechnika, technologie bazénu a vířivka. Stavba začala v květnu. Termín dokončení byl stanoven na 31. srpna, nicméně další vícepráce jej o tři měsíce posunuly.

Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Když sáhnete do jakékoliv staré budovy, tak se tu a tam objeví některé neduhy, které neodhalila projektová dokumentace. Pak, bohužel, to byly chyby na straně projektanta, a pak to byly i požadavky, kdy jsme zjistili, že něco by mohlo fungovat daleko lépe.”
Kamil Krahula, ředitel SAK Studénka: “Samotná ta technologie už je stavěna tak, aby co nejvíce šetřit energiemi. My jsme ještě prosadili instalaci celoplošného krytu bazénu, který zamezuje úniku tepla z povrchu bazénu, takže tady toto výrazně sníží na zajištěné ohřevu vody.“

Náklady na stavbu dosáhly 30 milionů korun, vše šlo z rozpočtu města. Plavcům se bazén otevře 1. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy