Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti si mohly ve Studénce vyzkoušet první hokejový zážitek

  • Studénka,

Hokejový klub ve Studénce se zapojil do celorepublikové náborové akce Týden hokeje. Pro děti připravil zkušební trénink a snažil se je pro tento, v Česku velmi oblíbený sport, nadchnout.

Pro většinu těchto zhruba pěti až šesti letých dětí byl tento kontakt s ledem prvním hokejovým zážitkem. Vyzkoušet si mohly bruslení s brankou nebo za asistence trenérů, osahat si puk a obléct dres. Hokejový klub ve Studénce se tímto zapojil do akce Týden hokeje, kterou na podporu náboru mladých hokejistů pořádal celorepublikově Český svaz ledního hokeje.

Mojmír Kotas, hlavní trenér mládeže, HC Studénka: “Náš program je dán. Seznámení s klubem, pak půjdeme na led, mezitím bude probíhat registrace a následně bude ukázkový trénink, kdy si budou moci led vyzkoušet, půjčit si od nás vybavení. Na závěr společné foto, zkrátka takové zábavné odpoledne.”
účastníci náboru:
“Já jsem celý život hrál hokej, tak vyzkoušíme, jestli to bude bavit i kluky.”
“Alespoň se budou trošku hýbat, co bude dál, to uvidíme.”
Mojmír Kotas, hlavní trenér mládeže, HC Studénka: “Cílová skupina se těžko říká, samozřejmě nechceme nikoho odradit. Ideální pro nás je, když přijdou děti ve věku mezi čtyřmi až osmi lety. Mohou přijít i v devíti, desíti letech, když budou umět bruslit, mohou se začlenit, ale je to pro ně těžší.

Pokud se malí kluci i holky pro hokej nadchnou, čekají je s přípravkou tréninky třkrát týdně, v úterý a ve čtvrtek odpoledne, a v sobotu dopoledne. Součástí bude také třeba pohybová příprava v tělocvičně nebo v bazénu.

Mojmír Kotas, hlavní trenér mládeže, HC Studénka: “My doporučuje, pokud přijdou na ten první trénink, aby si vzali, pokud mají, svoje brusle, samozřejmě teplé oblečení a k tomu helmu, třeba na kolo. Mohou si vzít chrániče třeba na inline brusle. Pokud nemají věci, tak je tady základně vybavíme. Půjčíme jim brusle a helmu.”

Dětem, které hokej začnou hrát, Český svaz ledního hokeje na výstroj určitou částkou přispívá.

Úspěšnost náborové akce je individuální, například v roce 2020 přišlo hrát hokej asi 35 dětí a z nich téměř 20 zůstala dnes hrají kategorii mladších ročníků.

Mojmír Kotas, hlavní trenér mládeže, HC Studénka: “Budeme rádi za každého kluka a holku, kteří přijdou.”

Startem hokejové kariéry ale nemusí být jen tato náborová akce, děti mohou přijít začít hrát kdykoliv.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy