Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prezident lákal i voliče ve Studénce více než před pěti lety

  • Studénka,

Letošní prezidentské volby obyvatele Studénky zaujaly o něco více, než před pěti lety. K urnám tu přišlo ve druhém kole 66 a půl procenta voličů. To je zhruba o čtyři procenta více než v roce 2018.

Ve Studénce a místní části Nová Horka je celkem 8 volebních okrsků, jeden z nich má sídlo přímo v budově městského úřadu. Hned po otevření volební místnosti tu přicházely desítky lidí.

voliči ve Studénce:
“Byl jsem volit i v prvním kole, a teď i ve druhém a považuji to za nutné, protože ta republika je tak rozvracená, tak doufám, že to bude k něčemu.”
“Jsem prvovolič a jsem velmi rád, že se mohu zúčastnit demokratického procesu, Myslím si, že tyto volby jsou velmi důležité, a že je důležité, aby vyhrály dobré demokratické hodnoty.”

Ve Studénce je evidováno celkem asi 7 a půl tisíce voličů. Ve druhém kole voleb odevzdali téměř pět tisíc hlasů.

Dagmar Auxtová, vedoucí odboru vnitřních věcí, MěÚ Studénka: “I ve Studénce ta volební účast byla větší, v prvním kole to bylo asi 62 procent, ve druhém kole téměř 67. Když jsem to porovnávala s těmi prezidentskými volbami v roce 2018, tak tam byla v letošním roce asi o čtyři procenta účast vyšší. Jinak žádné problémy nebyly, všechny okrsky v pořádku sečetly, nikde žádnou stížnost nebo incidenty jsme nezaznamenali.“

Ve Studénce získal více hlasů Andrej Babiš, zhruba 52 a půl procenta. Nový český prezident Petr Pavel 47, 43 procenta. V okrsku číslo jedna, který jsme navštívili s kamerou, dalo Petru Pavlovi hlas více než 56 procent voličů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy