Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Astronom amatér ze Studénky si poznatky o vesmíru nenechává jen pro sebe

  • Studénka,

Knihovna připravila na březen přednášku o rudé planetě. Zajímavosti o Marsu posluchačům vyprávěl zkušený amatérský astronom ze Studénky Bohuslav Pelc.

Na podporu čtenářství připravila knihovna ve Studénce v měsíci březnu také několik besed. Jednou z nich byla v polovině měsíce astronomická přednáška studéneckého občana Bohuslava Pelce.

Bohuslav Pelc, astronom amatér: “Dnešní přednáška bude o planetě Mars, která je velmi zajímavá a řekl bych, že i perspektivní pro lidstvo. Kosmonautika má ještě velký úkol, aby tuto planetu dobyla první posádka podobně jako měsíc.”

Pro zájemce o astronomii už Bohuslav Pelc dříve vedl ve Studénce poutavá vyprávění například s názvy Procházka sluneční soustavou, Vítejte v naši galaxii nebo Měsíc náš nejbližší soused.

Bohuslav Pelc, astronom amatér: ”Dříve jsme začínal přednáškou co astronomie dala lidstvu, proč se o ni zajímáme, v čem nám pomohla. Můj zájem je o vše, o okolí. Astronomie sama o sobě nemůže sama asi existovat, nebo potom astronautika, tam je spousta a spousta oborů a technologií a podobně, takže je to velice zajímavé.”

Nyní pro pravidelné nebo i nové návštěvníky svých besed připravuje nové téma, posluchače opět zavede do vědecky precizně zkoumaného, přesto stále velmi tajemného prostoru.

Bohuslav Pelc, astronom amatér: “Další přednáška, ta bude hodně náročná, bude na téma jak funguje vesmír. Ve skutečnosti to neví dokonale úplně nikdo. Probíhají tam měření, výzkumy a podobně, ale pořád je tam co zkoumat a tak k tomu přistupuji i já, když to budu sdělovat veřejnost, že tam je pořád co zkoumat. Musí se i každý sám o to zajímat a zkoumat tyto věci.”

Zájemci, kteří rádi obohacují své znalosti v různých oborech formou přednášek, se do knihovny mohou opět vydat v úterý 21. března. Tentokrát tu, v pobočce na sídlišti, od 17 hodin, vyslechnou téma Molekulární vodík pro zdraví, krásu a dlouhověkost v podání produktového specialisty H2 GLOBAL GROUP Miroslava Řehulky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy