Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Bubenický workshop ve Studénce vedla studentka z Berklee

Studénka |  | Expres Studénky

Základní umělecká škola Jana Amose Komenského pořádala bubenický workshop. Jeho lektorkou byla mladá talentovaná muzikantka z Ostravska, které se na bicí učí na nejslavnější hudební škole na světě - americké Berklee college.

Mladá bubenice Kristýna Sibinská si žije svůj sen, získala stipendium na proslulé Berklee College of Music v americkém Bostonu, a za sebou má první rok studia. To, co se na nejlepší hudební škole na světě zatím naučila, si ale nechce nechávat jen pro sebe. Vystoupila na bubenickém workshopu Základní umělecké školy Jana Amose Komenského ve Studénce.

Jan Tulej, učitel bicích nástrojů, ZUŠ J. A. Komenského, Studénka: “Kristýnka tady jednou s kapelou zkoušela na koncert, tak jsem se domluvili, že by tady udělala workshop pro naše děti, aby viděly, jak se to má dělat.”
Kristýna Sibinská, studentka Berklee college of Music, Boston: “Začala jsem hrát v šesti letech, taťka byl amatérský muzikant, hrál na kytaru a baskytaru, a já jsem si řekla, že se mi líbí ty bicí, že bych to chtěla chtěla, a o n mi vyhověl. A tak nějak už se to táhlo se mnou.”
  Kristýna Sibinská, studentka Berklee college of Music, Boston: “Začalo to hned základní uměleckou školou, To doporučuji všem, aby nezačínali sami, ale s nějakým učitelem, který je bude vést, aby se nenaučili různé zlozvyky. Potom jsem pokračovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a potom Berklee College of Music v Bostonu.”

  Svůj workshop zaměřila Kristýna Sibinská, která pochází ze Šenova u Ostravy, na začínající bubeníky, rozebrala třeba téma rozcvičky nebo rytmické styly. O mladé bubeníky teď ani ve Studénce není nouze.

  Jan Tulej, učitel bicích nástrojů, ZUŠ J. A. Komenského, Studénka: “Zájem je dost velký, hlavně u děvčat, a doufám, že po vystoupení Kristýnky bude ještě větší. Je to tím, že bicí jsou krásný nástroj, je to rytmická věc, takže proč ne, proč ne holky.”
  Jasmína Nagyová, žákyně hry na bicí, ZUŠ J. A. Komenského, Studénka: “Hraju rok a dostal jsem se k tomu tak, že jsem slyšela ty bubny a chtěla jsem to vyzkoušet, a pak mě to začalo bavit, tak jsem přestoupila na uměleckou školu. Nemám oblíbeného bubeníka, ale mám oblíbenou kapelu AC/DC.”
  Kristýna Sibinská, studentka Berklee college of Music, Boston: “Já se vždycky snažím nejvíc motivovat, a ať už je to v hudbě, nebo v bicích, ale i v čemkoliv jiném, co chtějí dělat. Protože já jsem si vždycky za tím snem hrozně šla, fakt, každý den jsem udělala ty malinké kroky za tím, abych byla tam, kde jsem teďka, to je podle mě nejdůležitější. A opravdu, jestli někdo chce být, já nevím fotbalista nebo astronaut, to je úplně jedno, ale když si za tím půjdou a budou tomu opravdu dávat ten čas, tak si myslím, že to prostě musí vyjít. Ještě malinko štěstí je vždycky potřeba, ale začíná to vždycky v hlavě každého.”
  Nahlásit chybu


  K tématu

  Za bicí ve Studénce usedla studentka slavné Berklee

  27. června 2024 9:10 | Studénka | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

  Základní umělecká škola Jana Amose Komenského ve Studénce pořádala bubenický workshop. Jeho lektorkou byla mladá talentovaná muzikantka z Ostravska, které se na bicí učí na nejslavnější hudební škole na světě - americké Berklee college.

  V Rodinném centru ve Studénce tvořili originální podzimní nezbytnosti

  29. září 2023 10:59 | Studénka | Petra Dorazilová

  Rodinné centrum ve Studénce pořádá různé tvořivé dílny poměrně pravidelně. Letos podruhé, jako přípravu na podzim, nabídlo i workshop na téma namaluj si svůj deštník

  Studénka se chystá na svátky jara, v sobotu pořádá velikonoční slavnost

  19. března 2024 13:34 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

  S přípravou na blížící se svátky jara už začali ve Studénce. V rodinném centru si lidé mohli vyrobit sváteční dekorace. Na sobotu před Velikonocemi organizace Sport a kultura připravuje Slavnosti Velikonoc.


  Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

  Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

  Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

  Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

  U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

  Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

  Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

  V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

  Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

  Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

  Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

  Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

  Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

  12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

  Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

  Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

  11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

  Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

  Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

  12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

  Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

  Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

  11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

  Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

  Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

  11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

  Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

  Oblíbené prázdninové čtvrtky v knihovně zahájila olympiáda

  Knihovna zve do svých prostor i o prázdninách, a to nejen čtenáře. Připravila “prázdninové čtvrtky”, které vyplní dopolední čas dětem. První setkání bylo tématicky věnováno olympiádě v Paříži.

  BEZ KOMENTÁŘE: Osobnosti města Studénka

  Včera 7:08 | Studénka | Jan Plášil | Expres Studénky

  Ve Studénce se oceňovaly osobnosti města.

  Hledačka zavede hráče za zámeckým pokladem, a také na zajímavá místa Studénky

  12. července 2024 12:01 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

  Organizace Sport a kultura ve Studénce připravila na letošní léto novinku - hru o zámecký poklad. Potřeba je jen chytrý mobilní telefon a chuť projít se po zajímavých místech města.

  Nově vzniklý novojičínský spolek spojuje komunitu, která miluje Francii

  Městská knihovna v Novém Jičíně vystavuje kresby dětí na téma “Paříž ve víru olympijských her.” Obrázky vzešly z výtvarné soutěže, kterou vyhlásila ve spolupráci s novojičínským Francouzsko-českým spolkem.

  Kuchyně na Dlouhé se mění v moderní pracoviště, jeho provoz bude úspornější

  12. července 2024 6:39 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

  Druhým měsícem pokračuje rekonstrukce kuchyně a jídelny v základní škole Dlouhá. Kuchyně bude vybavena moderními spotřebiči, což povede k úspoře elektrické energie. Proto město na tento projekt získalo dotaci z Ministerstva životního prostředí.

  Peklo v Dělnickém domě už není pod vodou, může znovu ožít

  11. července 2024 19:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

  Spodní voda dlouhodobě trápila suterénní prostory Dělnického domu. Takzvané Peklo se tak roky nedalo využívat. I díky informaci pamětníků se pracovníkům odboru údržby města podařilo závadu vyřešit.

  Bubenický workshop ve Studénce vedla studentka z Berklee
  Vydáno 3. července 2024 17:00, Studénka, Petra Dorazilová
  Základní umělecká škola Jana Amose Komenského pořádala bubenický workshop. Jeho lektorkou byla mladá talentovaná muzikantka z Ostravska, které se na bicí učí na nejslavnější hudební škole na světě - americké Berklee college.

  Mladá bubenice Kristýna Sibinská si žije svůj sen, získala stipendium na proslulé Berklee College of Music v americkém Bostonu, a za sebou má první rok studia. To, co se na nejlepší hudební škole na světě zatím naučila, si ale nechce nechávat jen pro sebe. Vystoupila na bubenickém workshopu Základní umělecké školy Jana Amose Komenského ve Studénce.

  Jan Tulej, učitel bicích nástrojů, ZUŠ J. A. Komenského, Studénka: “Kristýnka tady jednou s kapelou zkoušela na koncert, tak jsem se domluvili, že by tady udělala workshop pro naše děti, aby viděly, jak se to má dělat.”
  Kristýna Sibinská, studentka Berklee college of Music, Boston: “Začala jsem hrát v šesti letech, taťka byl amatérský muzikant, hrál na kytaru a baskytaru, a já jsem si řekla, že se mi líbí ty bicí, že bych to chtěla chtěla, a o n mi vyhověl. A tak nějak už se to táhlo se mnou.”
   Kristýna Sibinská, studentka Berklee college of Music, Boston: “Začalo to hned základní uměleckou školou, To doporučuji všem, aby nezačínali sami, ale s nějakým učitelem, který je bude vést, aby se nenaučili různé zlozvyky. Potom jsem pokračovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a potom Berklee College of Music v Bostonu.”

   Svůj workshop zaměřila Kristýna Sibinská, která pochází ze Šenova u Ostravy, na začínající bubeníky, rozebrala třeba téma rozcvičky nebo rytmické styly. O mladé bubeníky teď ani ve Studénce není nouze.

   Jan Tulej, učitel bicích nástrojů, ZUŠ J. A. Komenského, Studénka: “Zájem je dost velký, hlavně u děvčat, a doufám, že po vystoupení Kristýnky bude ještě větší. Je to tím, že bicí jsou krásný nástroj, je to rytmická věc, takže proč ne, proč ne holky.”
   Jasmína Nagyová, žákyně hry na bicí, ZUŠ J. A. Komenského, Studénka: “Hraju rok a dostal jsem se k tomu tak, že jsem slyšela ty bubny a chtěla jsem to vyzkoušet, a pak mě to začalo bavit, tak jsem přestoupila na uměleckou školu. Nemám oblíbeného bubeníka, ale mám oblíbenou kapelu AC/DC.”
   Kristýna Sibinská, studentka Berklee college of Music, Boston: “Já se vždycky snažím nejvíc motivovat, a ať už je to v hudbě, nebo v bicích, ale i v čemkoliv jiném, co chtějí dělat. Protože já jsem si vždycky za tím snem hrozně šla, fakt, každý den jsem udělala ty malinké kroky za tím, abych byla tam, kde jsem teďka, to je podle mě nejdůležitější. A opravdu, jestli někdo chce být, já nevím fotbalista nebo astronaut, to je úplně jedno, ale když si za tím půjdou a budou tomu opravdu dávat ten čas, tak si myslím, že to prostě musí vyjít. Ještě malinko štěstí je vždycky potřeba, ale začíná to vždycky v hlavě každého.”
   Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/studenka/11000043864/bubenicky-workshop-ve-studence-vedla-studentka-z-berklee