Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Stavba nákupního centra se chystá na příští rok

V příštím roce se nejspíš začne stavět v Ludgeřovicích nové centrum služeb. Bude zde samoobsluha, drogerie, kavárna a přesídlí sem i pobočka pošty. Takový objekt v obci chybí . Stejně jako parkovací místa, kterých je v projektu navrženo přes šedesát.

Menšíkova louka je pro Ludgeřovice pomyslným centrem obce. Právě tady se odehrávají venkovní akce, na kterých se scházejí zdejší obyvatelé Kácení máje, rozsvěcení vánočního stromu nebo také každoroční soutěž dobrovolných hasičů se zde konají už mnoho let. Během následujícího roku zde má vyrůst centrum služeb. Plocha pro pořádání kulurních a sportovních akcí zde ale zůstane částečně zachována.

"Je zde navrženo velké parkoviště, které by mohlo být částečně využívané k pořádání kulturních a sportovních akcí. Zároveň tato parkovací místa budeme využívat při pořádání koncertů hudebního festivalu Janáčkův máj." ujišťuje starosta Ludgeřovic Daniel Havlík (ČSSD).

V nové budově bude na 1800 metrech čtverečních samoobsluha, drogerie nebo kavárna. Přesídlí zde také pošta. Její zákazníci budou mít konečně dost místa k parkování. Ludgeřovická pobočka je totiž spádová také pro obyvatele sousedních Markvartovic, kteří sem musí za službami dojíždět. 

Společně se stavbou centra služeb dojde i k rekonstrukci přilehlé křižovatky na Hlučín a Petřkovice. Vznikne zde kruhový objezd.

„Je tam vytvořeno nové přestupní místo pro MHD. Je tam zpřehledněna celá křižovatka.“ popisuje projektant Miroslav Tyl.

Díky tomu pak dojde také k lepšímu propojení se sousední Farskou loukou, kde by v budoucnu mohla vniknout klidová zóna. Předpokládané investice do stavby centra služeb činí asi 90 mil korun. Stavět by se mělo začít příští rok.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy