Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovní dopoledne na fotbalovém hřišti

​Žáci ludgeřovické základní školy si užili sportovní dopoledne na fotbalovém hřišti. V rámci Sportovního dne se tady jednotlivé třídy utkaly ve fotbale.

Fotbalové hřiště  se pro tentokrát zmenšilo na tři menší plochy, na kterých poměřovalo své síly 11 fotbalových družstev z jednotlivých tříd. Šestičlenné týmy složené z chlapců i děvčat se utkaly ve třech kategoriích podle věku. A podle toho byla uzpůsobena také pravidla hry.

„ U prvňáčků se tolerují takové věci, které u 8 a 9. už by se pískaly. Ale je důležité, aby si zasportovali, zahráli.“ vysvětlil  učitel Petr Stočes.

Přestože počasí fotbalovému turnaji příliš nepřálo, pustili se malí sportovci do hry naplno a s nadšením.

Ten, kdo zrovna nepobíhal po zeleném pažitu, si mohl  vyzkoušet nejrůznější soutěže: skákání v pytli, překážkový běh nebo hod raketou. Na své si přišli i fanoušci, kteří postávali podél hřiště a povzbuzovali své favority ze všech sil.

Tradice tohoto školní fotbalu vznikla před několika lety… a bylo to vlastně náhodou.

„Před 4 lety potřeboval místní klub TJ Ludgeřovice pomoci s náborem žáků a mini žáků do fotbalu. Tak jsme se rozhodli, že uděláme takové sportovní dopoledne zaměřené na fotbal.“ vzpomíná ředitel ludgeřovické základní školy Karel Moric.

Proto zápolení z tribuny pozorně sledoval také  fotbalový trenér

„Chodím tady každý rok, ta akce se mi velice líbí. Pár talentů jsem si už vyhlídl a chystám se je oslovit.“ svěřil se Daniel Lischka.

Na každého fotbalistu čekala nakonec sladká odměna bez ohledu na to, zda jeho tým dosáhl na stupně vítězů. Sportovní dopoledne pak zakončilo utkání ve kterém se střetl výběr školy s učiteli.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy