Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sociálně teraperutická dílna funguje 10 let

Socíálně terapeutická dílna Charity Hlučín už jednu dekádu nabízí své služby klientům s duševním i fyzickým hendikepem. Kromě ručních prací se učí také praktické věci pro život.

Domov pro seniory funguje v Ludgeřovicích od r. 2001. V té době zde v přízemních prostorách začala působila také chráněná dílna. Ta se před 10 lety se stala sociálně terapeutickou.

„Tím hlavním cílem je to, aby klienti, kteří do dílny docházejí, se naučili dovednosti a schonosti, které uplatní ve svém životě. A to, že u toho vyrobí nějaké věci, které tady máme, ať už keramiku nebo šperky – to je takový bonbónek navíc." vysvětluje smysl dílny Pavel Sobol, ředitel Charity Hlučín.

Během týdne zde dochází 35 klientů od 15 do 64 let s nerůznějším fyzickým, mentálním i duševním onemocněním.Učí se tady kromě základů sebeobsluhy nebo osobní hygieny také pracovním návykům. V dílně klienti najdou také velmi důležitý sociální kontakt s ostatními.

"Podstata té terapeutické činnosti je to setkávání klientů. Mají tak  možnost si popovídat.  A trávit tady společný čas. A také pořádáme různé akce mimo dílnu." říká Kateřina Wojtas, vedoucí ludgeřovické sociálně terapeutické dílny .

Vekou část dne ale tráví klienti v dílně, kde se věnují například šití látkových hraček, vytvářejí nejrůznější předměty z keramiky, vyrábějí šperky či papírové ozdoby. Jak vidíte, všechny výrobky jsou velmi nápadité a každý z nich je originál.

Přestože je teprve říjen, v dílně už musí myslet na Vánoce. Klienti totiž každý rok vyrábějí zboží na tradiční vánoční trhy. A pak také keramické placky, které jako poděkování dárcům rozdávají koledníci lednové Tříkrálové sbírky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy