Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​V Ludgeřovicích si připomenuli Den válečných veteránů

  • Ludgeřovice,

Den válečných veteránů uctili lidé krátkým pietním aktem v Ludgeřovicích u Lavičky veteránů.

Den válečných veteránů si připomínali v Ludgeřovicích občané i členové zdejšího Klubu vojenské historie, kteří tento malý pietní akt na 11. listopad připravili. Sešli se u Lavičky veteránů, kterou teprve nedávno v centru obce slavnostně odhalili. Krátký pietní akt vzpomenul nejen na vojáky, kteří se účasnili dávných válek, ale také na novodobé válečné veterány.

„Je to prostě připomínka všech, kteří bojovali a byli v různých misích, sloužili naší vlasti a nemuselo to být jen u nás, ale i v zahraničí.“ řekl Daniel Havlík (ČSSD), starosta Ludgeřovic

Vzpomínalo se i na padlé. Jmenný seznam vojáků, kteří položili své životy v novodobých válečných konfliktech, byl umístěný přímo u Lavičky veteránů. Ovšem poděkování směřovalo také k  vojákům, kteří se účastní misí v zahraničích.

„Naši přátelé slouží v Armádě ČR a jsou v zahraničních misích.Chtěli jsme jim tímto vzdát hold.“ vysvětlil důvod tohoto premiérového ročníku pietního aktu  David Chobot z ludgeřovického Klubu vojenské historie a současnosti, diverzanti.

Ke všem, kteří hlídají mír, pak byla vyslána modlitba, kterou pronesl farář Václav Koloničný pod širým nebem: „Žijeme v klidu a míru,ale za cenu, že za nás jiní obětovali své životy. Je důležité na ně nezapomenout…pamatovat." podotknul.

Po ukončení krátkého pietního aktu si mohli přítomní prohlédnout současnou vojenskou výzbroj.

Všichni, kteří k lavičce veteránů přišli, byli ozdobeni rudou kyticí vlčího máku, který je symbolem válečných veteránů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy